Sponsorlar

Sponsorlar

1 Milyon Dolarlık Bisiklet

altindan-bisiklet

Dünyanın en pahalı bisikleti, 24 ayar som altından yapıldı. İşlemesi elmas, selesi timsah derisi… Kimseye ‘bi tur’ vermek istemeyeceksiniz!

1-milyon-dolarlik-bisiklet

‘House of Solid Gold’ isimli şirketin ürettiği ve değerini 1 milyon dolar olarak açıkladığı bisiklet, online olarak satışa sunuldu. Sadece 13 tane üretilen aracı sıradan bir alışveriş yapar gibi ‘sepete atıp’ ödemeyi çek veya banka transferiyle yapabilirsiniz. Merak edenler varsa söyleyelim: Kredi kartı veya Paypal elbette kabul edilmiyor.

pahali-bisiklet

Şirket, bisikletin satışından elde edilecek gelirin yüzde 90′ını ‘The Way to Happiness Foundation International’ (Uluslararası Mutluluğa Giden Yol Vakfı) isimli dini menşeili bir vakfa bağışlayacağını duyurdu. Fakat şimdiye kadar aracı satın alan olmadı.

altin-bisiklet

Bisiklet bir mücevher gibi olunca fotoğraflarını da Beverly Hills’in ünlü mücevher fotoğrafçısı Tino Hammid çekti. Tasarım ise Hugh Power’a ait. Power daha önce de ‘dünyanın en pahalı okuma gözlüğü’nü üretmişti. Alaksa’da kışın yapılan ‘Iditabike’ adlı bisiklet yarışlarıyla tanınan sporcu Dan Bull da tasarım konusunda Hugh Power ile birlikte çalıştı.

gold-bike

  • 24 ayar som altından yapıldı.
  • 13 adet üretildi, hepsinin özel bir seri numarası var.
  • Selesi timsah derisinden.
  • Şirketin logosu bisiklete ‘THSG’ harfleriyle işlendi. Süslemede 600′den fazla siyah elmas (toplam 6.0 karat) ve 500 altın safir (toplam 4.5 karat) kullanıldı.
  • Türünün tek örneği altın kaplı suluğu bulunuyor.

Yorum Yok “1 Milyon Dolarlık Bisiklet”

Yorum Yap