Sponsorlar

Sponsorlar

Konsept Bisiklet 1865 “CONCEPT1865″

Ding3000 ve kimya firması BASF ‘ın ürettiği CONCEPT1865 harika görüntüsüyle herkesi büyülüyor.
konsept-bisiklet-1

Bisiklet yüksek performanslı plastikten üretilmiş. Bisikletin eski zamanlardaki bisikletler gibi ön tekerinin büyük olmasının nedeni ise BASF firmasının 1865 yılında kurulmuş olmasına dayanıyor.  Ding3000 firmasının tasarımcıları ve BASF firmasının kimyagerleri bugünkü teknoloji ve yüksek performanslı malzemeler 1865 yılında olsaydı nasıl bir bisiklet icat edilirdi diye düşünmüşler ve sonunda böyle teknoloji harikası bir bisiklet icat etmişler.

konsept-bisiklet-2

Ön tekerinin büyük olması , sürücü için rahat olması açısından bisikleti elektrikle çalışır halde üretmişler. Bisikletin arka tekerinde pedal çevirdikçe 250 watt enerji üreten bir sisteme sahip.

elektrikli-konsept-bisiklet

Bisikletin çatalında ve kadrosunda yer alan led ışıklar sayesinde, geleneksel aydınlatma sistemleri gereksiz kalıyor.

elektrikli-bisiklet-konsept

pedallari-cikan-bisiklet

Bisikletin pedalları portatif ( kolay çıkarılabilen) halde üretilmiş. Sebebi ise dik yokuşlar çıkarken, bisikleti elinizde taşımak istediğinizde, bir yere takılmasını ve yürürken zorluk çıkarmasını engellemek.

bisiklet-lastikleri

Bisikletin lastikleri “Infinergy®” ilk genişletilmiş termoplastik poliüretandır. Ayrıca olağanüstü esneklik göstererek, hafif, dayanıklı ve çok elastik malzemeden üretilmiş.

bisiklet-selesi

Bisikletin selesinin ayarını yapmak için arkada bulunan girintiden çekelerek ayarlanabiliyor. Ayrıca konforlu sürüş için, mükemmel derecede rahatlık sağlayan yaylar ile desteklenmiş.

bisiklet-bataryasi

Batarya selenin içinde yer almakta. Şarj etmek istediğinizde basit bir şekilde seleyi söküp evde şarj edebiliyorsunuz. Böylece, selenizi de temiz , yağmurdan etkilenmeden saklayabilme şansınız oluyor.

fren-sistemi

Fren yağı ile desteklenmiş fren sistemi, değişik bir sisteme sahip. Şeffaf hortumların içinde bulunan renklendirilmiş fren yağı ile fren sıkma şiddetinizi görebiliyorsunuz. Renk daha yoğun ise daha çok fren sıktığınız , açık renk ise daha az fren sıktığınızı gösteren bir sistemi var.

Bisikletin jantları ise termo plastik malzemeden üretilmiş. Ancak dayanıklılık açısından çelik jantlar kadar sağlam olan jantların üretim maliyeti ise çelik jantlara göre çok daha düşük.

Ürünün videosunu izlemek için :

YouTube Preview Image

Yorum Yok “Konsept Bisiklet 1865 “CONCEPT1865″”

Yorum Yap