Sponsorlar

Sponsorlar

Bir Uçtan Bir Uca Bisikletle İZMİR

aziz-kocaoglu-BISIKLET

Kente kazandırdığı 43 kilometrelik bisiklet yoluna 22 kilometre daha ekleyen izmir Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu bisiklet kullanımını giderek yaygınlaştırıyor. Yeni çalışmalarla kentin iki ucundaki Sasalı ve Urla’yı birbirine bağlayacak bisiklet yolları 100 kilometreye çıkacak.
Bisikletin hobi ve sportif kullanımının yanında İzmir’i yaya öncelikli bir kent merkezine dönüştürmek, sahil şeridinin İzmirliler tarafından etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, 43 kilometrelik yeni bisiklet yollarına Bostanlı-Kuş Cenneti parkurunu da ekledi.

izmirde-bisiklet

Bisiklet parkuru uzuyor


Üçkuyular-Alsancak Limanı arasındaki 9 kilometrelik parkur, Bayraklı Turgut Özal Rekras-yon Alanı’ndan Soğukkuyu’ya kadar uzanan 7 kilometrelik ikinci parkur, Bostanlı Rekras-yon Alanı’ndan, Doğal Yaşam Parkı’na kadar uzanan 25 kilometre uzunluğundaki 3. parkur ve Gaziemir-Sarnıç arasında 2 kilometre uzunluğundaki 4. parkur, İzmirlilerin bisikletle bağını güçlendirdi. Büyükşehir Belediyesi son olarak Bostanlı Balıkçı Barınağı’ndan İzmir Kuş Cenneti’ne uzanan sahil şeridini de bisiklet yolu olarak düzenledi. Bornova-Balçova güzergahları ile birleşerek Alsancak-Urla parkuru ile bu rakamın 100 kilometreye ulaşacak.

Yorum Yok “Bir Uçtan Bir Uca Bisikletle İZMİR”

Yorum Yap