Sponsorlar

Sponsorlar

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 147 kilometrelik Göcek-Marmaris Etabı

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 147 kilometrelik Göcek-Marmaris etabı, 25 takımdan 185 sporcunun katılımıyla başladı.cumhurbaskanligibisiklet_turu

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 147 kilometrelik Göcek-Marmaris etabı, 25 takımdan 185 sporcunun katılımıyla başladı.

Göcek Marina önünde başlayan turun startını Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu birlikte verdi.

Müftüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 25 takımdan 185 sporcunun katıldığı Göcek-Marmaris etabına, bazı sporcuların sakatlandığı için katılamadığını söyledi.

cumhurbaskanligibisiklet_turu-1
Dün gerçekleştirilen Antalya-Elmalı etabının sporcuları zorladığını belirten Müftüoğlu, “Dün çok zor bir etabın ardından bugünkü Göcek-Marmaris etabı daha stabil. Yarın ise sporcularımızı 183 kilometrelik çok daha zor Marmaris-Turgutreis etabı bekliyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile Fethiye’nin her noktasına ulaşmaya çalıştıklarına değinen Müftüoğlu, önceki yıllarda tur sayesinde Ölüdeniz’i tanıttıklarını, bu yıl ise Fethiye’nin önemli bir diğer turizm merkezi Göcek’i tanıtacaklarını dile getirdi.

Müftüoğlu, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Muğla bölgesinin tanıtımına önemli katkılar sağladığını kaydetti. – MUĞLA

Yorum Yok “49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 147 kilometrelik Göcek-Marmaris Etabı”

Yorum Yap