Sponsorlar

Sponsorlar

49.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Başladı

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği ve bu yıl 49′uncusu düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya etabıyla başladı.

49.cumhurbaskanligi-bisiklet-turu

Bu yıl ‘Turkuaz Rekabet’ sloganıyla 49′uncusu düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun startı Alanya’da verildi. Atatürk Meydanı’ndan başlayan Alanya etabına 25 takımdan 193 sporcu katıldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın başlangıç işaretini verdiği tura, Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, Oba Belediye Başkanı Ak Partili Emin Hatipoğlu, Emişbeleni Belediye Başkanı Ak Partili Nurettin Uludağ, Finlandiya’nın Alanya Fahri Konsolosu ve Süper Lig Hakemi Kuddusi Müftüoğlu da katıldı. 143 kilometrelik etabın bitişi başlangıç yeri olan Atatürk Meydanı’nda gerçekleşecek.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Türkiye’nin tanıtımı ve bisiklet sporunun gelişmesi açısından bu tura önem verdiklerini söyledi. Bu turun 123 ülkede yayınlandığını belirten Arıcı, “Televizyon yayınları 1 milyar kişiye ulaşıyor. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtma şansımız oluyor. Bildiğiniz gibi İstanbul, 2020 Olimpiyatları’na aday. Bu gibi organizasyonlar, 2020 Olimpiyatları’nı yapacağımızın bir göstergesidir” dedi.

EMİN MÜFTÜOĞLU: “İNŞALLAH TURU İSTANBUL’DA KAZASIZ”

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 6. kez dünyanın birçok ülkesinde yayınlandığını kaydetti. Yayın yapan ülke sayısının 130’dan 160’a yükseldiğini vurgulayan Müftüoğlu, “Bu da turumuzun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Sportif açıdan ise, 2 yokuş etabı olmasından dolayı bu yıl takımların kadrolarında da değişiklikler yaşandı. Tura geçen yıl 8 profesyonel takım katılmıştı. Bu sayı bu yıl 9’a çıktı. İnşallah turu İstanbul’da kazasız belasız tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.
Tura katılan ülkeler ise şu şekilde:

Astana (Kazakistan), Blanco, Argos (Hollanda), Katusha (Rusya), Lampre, Bardiani Valvole, Selle Italia (İtalya), Lotto Belisol, Omega Pharma, Accent Jobs, Crelan (Belçika), Orica Green (Avustralya), Saxo (Danimarka), Bretagne, Sojasun, Cofidis, Europcar (Fransa), Caja Rural (İspanya), Polkowice (Polonya), Colombia (Kolombiya), Qhubeka (Güney Afrika), Endura (Almanya), Novo Nordisk, United Healthcare (ABD), Torku Şeker Spor (Türkiye).

Yorum Yok “49.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Başladı”

Yorum Yap