Sponsorlar

Sponsorlar

Talihsiz Bisikletçi , Dünya 3.sü Oldu

Malezyalı bisikletçinin müthiş azmi!.. Yarışta düşen ve sol bacağına 20 santimlik tahta parçası giren sporcu bronz madalya kazandı.

Malezyalı bisikletçi Azizulhasni Awang, spor tarihinin en zorlu madalyasını kazanan ismi oldu!.. 23 yaşındaki sporcu, İngiltere’nin Manchester kentinde gerçekleştirilen “Manchester Velodrome” bisiklet yarışlarında büyük bir talihsizlik yaşadı. Yarışta son dönemece girildiğinde İngiliz şampiyon Chris Hoy’u takip eden Awang diğer 4 bisikletçiyle çarpışarak yere düştü.

Bu sırada sporcunun sol bacağına 20 santimlik bir tahta kıymığı girdi. Müthiş bir acıya rağmen yarışa devam eden Awang, yarışı 3. sırada tamamladı ve bronz madalya almaya hak kazandı.

Awang‘ın yarışı bu halde sürdürebilmesine mucize gözüyle bakılıyor. Awang ve iddialı üç bisikletçi yarışta geriye düştü ve İngiliz bisikletçi Sir Chris Hoy açık ara şampiyon oldu.

Awang’ın antrenörü kazayı fark etmediğini söyledi. 23 yaşındaki Awang yarış biter bitmez bir fotoğrafçının kollarına düştü ve hemen tıbbi müdahale yapılarak sedyeye yatırıldı. Final çizgisini geçtiği anda acı içinde yere yığılan Awang hastaneye kaldırıldı.

Talihsiz sporcu, daha önceki yıllarda yapılan yarışlarda da bronz ve gümüş madalya kazanmıştı.

İşte bu yarışta meydana gelen kazadan görüntüler;

YouTube Preview Image

Yorum Yok “Talihsiz Bisikletçi , Dünya 3.sü Oldu”

Yorum Yap