Sponsorlar

Sponsorlar

Kış Mevsiminin Bisikleti ” Snow Cycle” – Kar Bisikleti

Kış mevsiminde çocuklar gibi şen olmak isteyenlere müjde! Kızak yapmayı sevenleri daha eğlenceli, daha hareketli ve daha adrenalinli bir aktivite bekliyor. Kar bisikleti!

Bisiklete binmek kadar kolay, ama  bir o kadar daha eğlenceli! Karlı havaları ve kayak yapmayı sevenlerin yeni aracı kar bisikleti, kar ve kış keyfimize ayrı bir zevk katıyor. Avrupa, Amerika, Kanada ve Japonya’da 120’ye yakın kiralama ve öğrenme noktasından hizmete sunulan kar bisikleti bu yıl  Türkiye’de de keyfini çıkarmak için getirildi.

Tekerlek yerine kayak var bu kar bisikletinde. Kayak mantığı ile aynı kuralları olan, kızaktan farklı, öğrenilmesi çok kolay ve bir o kadar da adrenalin yüklü bir spor aktivitesi. Kar bisikletinde eğlence, heyecan ve sağlık bir arada sunuluyor.


Bisikletin kazandırdığı tüm avantajlar fazlasıyla var kar bisikletinde de. Temiz ve bol oksijenli dağ havasında, daha fazla yağ yakarak enerji tükettiren, dakikada 120-150 kalp atışı ile heyecan yaratan, spor ve eğlenceyi birleştiren bir aktivite. Kar bisikletine binerken açık havada spor yapmanın avantajının yanı sıra eklemlerdeki hareket sizi rahatlatıyor ve canlılık kazandırıyor.

Engelbert Brenter 3 kuşak öncesi Brenter firmasını Avusturya’da kurmuştur.Karbisikleti fikrini 1923’te ortaya atmış,1949 yılında oturaklı karbisikleti fikrini patent altına almıştır.1951 de sitski ismi yerini Skibob’a , 1996 da Snowbike ismi ile ününü dağlarda devam ettirmiştir.1960 ve 1970’li yıllarda Grace Kelly ve kraliyet ailesi, Beatles grubu, politikacılar ve ünlülerin yeni eğlencesi olmuştur.

1964 yılında oğlu Erich saatte 166 km/h hızla Guiness rekorlar kitabına girerek bir ilk olmuş. Onu 2007′de torunu Harald dikey inişle takip etmiş. 1968′de ilk metal çerçeve ile tanışan bisiklet 1981’de hala kullanılan süspansiyon sistemi ile gelişmiş 1990’lı yıllarda Avrupa’da ve dünyada bir kış sporu olarak kendini kabul ettirmiş. 1996’da açılan ilk karbisikleti okulu ile Amerika kıtasına yayılmış. Halen tüm dünyada dağlarda yaygın bir şekilde kabul görülen bir spor ve eğlenceli aktivite olarak liderliğini sürdüren kar bisikletini Türkiye’nin kayak merkezlerinde bulabilirsiniz. Kartepe bunun için en uygun lokasyonlardan biri.

1996 yılından beri faaliyetlerini turizm ve kış sporları dalında sürdürmekte olan ACHILL limited şirketi bu yeni proje için 2010 yılında ilk adımı atmış ve Türkiye satış hakları, kiralama, eğitim tek yetkilisi olarak Brenter firması ile temsil hakları anlaşmasını imzalamıştır. Şirketimiz bu eğlenceli sporun Türkiye’de yaygınlaşması için katkılarını sürdürmektedir. İlk kiralama ve eğitim noktasını Kartepe’de gerçekleştirerek 2011 sezonda faaliyetlerine başlayacaktır.


Karbisikleti ‘ nin  Amerika’da ki satış fiyatı  1,950$ ‘ dır.

Kar bisikleti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için www.snowbike.asia web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


YouTube Preview Image

Incoming search terms:

2 Yorum “Kış Mevsiminin Bisikleti ” Snow Cycle” – Kar Bisikleti”

2 Comments

  1. BEN BU KIZAĞI ALMAK İSTİYORUM

  2. YARIN HEMEN GELSİN

Yorum Yap