Sponsorlar

Sponsorlar

İZTO: Bisikletli Turistler İçin Park Yeri Yapılsın

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, izmir’i bisiklet ya da motosikletle gezmek isteyen turistler için kentin Kordonboyu,  Alsancak, Konak gibi merkezi bölgelerine bisiklet park yerleri yapılmasını istedi. Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılı rakamlarına göre İzmir’i 1 mi­lyon 156 bin turistin ziyaret ettiğini belirterek, 2010 yılı içinde kruvaziyer seferleriyle kente gelen yolcu sayısının 355 bini aştığını ve toplam içindeki payının yüzde 30,7 olduğunu söyledi.

Demirtaş, İzmir rotasına yeni gemilerin eklendiğini kaydederek, şu görüşleri dile getirdi: “İzmir’i kruvaziyer yoluyla ziyaret eden turistlerin yüzde 60′ı kenti, otobüs turlarından bağımsız olarak kendi imkanlarıyla gezmeyi ter­cih ediyor. Bağımsız gezenlerin bir bölümü araba, taksi, fayton, motor veya bisiklet kiralıyor. Turistler kentte bulunduklan süre boyunca dönem dönem kiraladıklan araçlan bırakıp yürüyüş de yaparak ken­timizi tanımak istiyorlar. Ancak turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği, Agora, Kemeralti, Kordonboyu ve Alsancak civarında bisiklet veya motor park ve
kilitleme yeri bulunmadığından, motor veya bisiklet kiralayan turistler şehri rahat gezme ve alışveriş yap­ma konusundaki mağduriyetlerini odamıza, liman­da görevli arkadaşlarımıza aktanyorlar.

Bu çerçevede Agora, Kemeralti, Konak Meydanı, Kordonboyu ve Alsancak civarında belediyelerimizin uygun göreceği alanlara bisiklet ve motor park ve kilitleme yerlerinin düzenlenmesi çok yararlı olacaktır. Bunu izmir Büyükşehir Beledi­ye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoglu’na ve Konak Belediye Başkanı Sayın Hakan Tartan’a ilettik.”

Incoming search terms:

Yorum Yok “İZTO: Bisikletli Turistler İçin Park Yeri Yapılsın”

Yorum Yap