Sponsorlar

Sponsorlar

Bisiklet Camiasından Bir Yıldız Daha Kaydı

Eski bisikletçilerimizden bir yıldız daha hayatını kaybetti. 1955-1965 yılları arasında yarış koşan, Nusret Ergün, Sadık Keleş gibi ünlü bisikletçilerimize antrenörlük yaparak bisiklet sporuna büyük katkılar sağlayan Mustafa Mest(75) hayata gözlerini yumdu.Marmara Bisiklet Turu (1963 – Topkapı)
Nusret Ergül, Rifat Çalışkan, Ertan Tezel, Nezir Sonakın, Mustafa Mest, Muammer İbalı ve Nail Bülbül.


Konya’da uzun yıllar kömürcü esnafı olarak hizmet veren, gençlik yıllarında ise bisiklet yarışlarında milli sporcumuz olarak koşan, elde ettiği başarıların ardından  Nusret Ergün, Sadık Keleş gibi ünlü bisikletçilerimize antrenörlük yaparak bisiklet sporuna kazandıran Mustafa Mest, kalp yetmezliği sonucu hayata gözlerini yumdu. 75 yaşında hayata veda eden 5 çocuk babası Mest’in cenazesi, bugün Sarı Müsevvit Cami’de öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Uluırmak Mezarlığı’nda toprağa verildi. Mest’in cenazesine, ailesi, yakınları, spor ve iş dünyasından çok sayıda seveni katıldı.
Bisiklet sporunun piri olarak anılan Mustafa Mest, 1955-1960 yılları arasında bisiklet sporunda  üstünlüğünü Türkiye’ ye kabul ettiren sporcularımızdan birisi olmuş ve uzun yıllar antrenörlük yaparak, bisiklet sporuna ünlü isimler kazandırmıştı.


Soldan sağa Mustafa Yumak, Mustafa Mest, Ahmet Renyorgancı ve takım elbiselide gazeteci Nail Bülbül (1955)


Bisiklet sporunun eski neferi, değerli Mustafa Mest’in vefatını derin bir üzüntü ile öğrendiğini açıklayan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “ Ağabeyimiz Mustafa Mest, bisiklet sporuna yaptığı değerli katkıları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Cenab-ı Hak’tan rahmet kederli ailesi ve tüm sevenlerine bisiklet ailesine adına başsağlığı diliyorum.’dedi.

3 Yorum “Bisiklet Camiasından Bir Yıldız Daha Kaydı”

3 Comments

  1. hakkı ay diyor ki:

    mustafa mest benim dedem olur ani ölümü hepimizi, şaşkına uğrattı çok üzgünüz.

  2. ali ay diyor ki:

    mekanı cennet olsun Allahtan rahmet dilerim cennette kavuşmak üzere.

  3. Ersen Soyerdem diyor ki:

    Birlikte çok yarış koştuk.Sevdiğimiz bir arkadaşımızdı.Allah rahmet eylesin.

Yorum Yap