Sponsorlar

Sponsorlar

Pedal Çevirip Elektrik Üretene Yemek Bedava

Crowne Plaza Otel, bir yandan müşterilerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak ve diğer yandan da aynı müşterilerin yarattığı “karbon ayak izlerini” ortadan kaldırmak için “elektrik kampanyası” başlattı.Buna göre, müşterilerin bedava yemeği hak edebilmeleri için, otelin jeneratörlerine bağlı olan kondisyon bisikletlerini kullanarak en az 10 watt elektrik üretmeleri gerekiyor.Bu da müşterilerin en az 15 dakika pedal çevirmesi anlamına geliyor.
Otel sözcüsü Frederikke Toemmergaard, 10 watt elektrik üreten müşterilere 36 dolarlık yemek fişi verildiğini açıkladı.Toemmergaard, kondisyon bisikletlerinin üzerinde, müşterilerin bedava yemeği hak edip etmediklerini, yani 10 watt üretip üretmediklerini gösteren elektrik sayaçları bulunduğunu söyledi.
Kampanyanın sadece otel müşterileriyle sınırlı olduğunu kaydeden sözcü, “Müşterilerimizin bedava yemek uğruna kampanyayı suistimal edip bütün gün pedal çevirmeyeceğini umuyoruz” dedi.
Kopenhag’da yaşayanların yüzde 36′sının her gün bisikletle işe gidip geldiğini hatırlatan Frederikke Toemmergaard, kampanyanın da bu gelenekten esinlenerek ortaya çıktığını belirtti.

Yorum Yok “Pedal Çevirip Elektrik Üretene Yemek Bedava”

Yorum Yap