Sponsorlar

Sponsorlar

46.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu | Kuşadası-Turgutreis

46.Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu’nun 181 kilometrelik Kuşadası-Turgutreis startı Aydın Vali Vekili Mehmet Zeki Koçberber tarafından verildi. 111 bisikletçi ilk kilometreleri toplu halde geçtiler. Kuşadası kat edilirken yok kenarı boyunca dizilen kalabalık ve aralarında bulunan minik öğrencilerin tezahüratlarını bisikletçiler de alkışlarıyla yanıt verdi.
Bir ara Türk bayraklarının yoğun olduğu bölgede “Atam İzindeyiz”, “Türk, Öğün, Çalış, Güven” pankartları dikkat çekti. Söke kavşağından sonra amansız yarış başlamıştı artık. Start’tan 30 km’den sonra ilk atak gerçekleşti. ISD-Neri takımından İtalyan Diego Caccia, Cofidis takımından Cristiophe Kern, Vorarlberg takımından Philipp Ludescher , CCC Polsat takımından Thomasz Marczyinski arayı 5 dakika 15 saniye kadar açtılar. Bu grup arasında prologun üçüncüsü olan Marczyinski 32.5 km’deki sprint primini, 73.1 km’deki Bafa Gölü Türkiye Güzellikleri primini ve 117.5 km’deki Tırmanış Primini almayı başardı. Ancak ana grubun giderek artan temposu Milas Kavşağı dönülürken farkı azaltmaya başladı. Grup aradaki farkı Turgutreis’e 48 km kalıncaya kadar 1.48 saniyeye kadar indirmeye başladı. Yarış rüzgarlı ve sert bir havada cereyan ederken aldatıcı güneş onları terletmeye devam etti. Turgutreis’e 34 km kala artık ana grup ile öndeki grup arasındaki fark 30 saniyeye kadar indi.
Finish’e 30 km kala bu kez yeni bir grup oluştu. ISD takımından Oscar Gatto, Skil-Shimano’dan Yukihiro Doi ve Scott-Marcondes Cesar Sao Jose dos Campos takımından Jorge Giacinti arka grupla arasını 40 ile 25 saniye arasında değişen farkla Turgutreis’e doğru pedal bastılar. Turgutreis’e 23 km kala durum yine 40 saniyenin üzerine çıkmıştı. Ancak öndeki üçlü grup karşıdan gelen sert rüzgar nedeni ile arayı daha fazla açamadı.
Finish’e son 18 km kala öndeki üçlü grup, tempo yapmaya başladı. Yine sert rüzgara rağmen bu kez inanılmaz bir performansla açılmadı denilen farkı 1 dakikanın üzerine çıkardılar. Artık Gatto, Yukihiro ve Jorge için Turgutreis çok yakındı. Ancak Turgutreis’e yaklaşırken ummadık tempoda ummadık yavaşlama oldu. Finish’e 13 km kala öndeki üçlü ile ana grup arasındaki fark 30 saniyenin altına indi Hem rüzgar, hem yorgunluk grubu,ana grupla öndeki üçlüyü birleştirme noktasına getirdi. Finishe 11 kilometre kala grup tek parça haline geldi. Bu kez finishe doğru yeni sprintler gözlememiz gerekecekti. İşte tam bu sırada ana grupta parçalanma gözüktü. Büyük kopmalar olmadı ama atak üstüne atakla müthiş bir yarış izliyorduk. Finish’e 7 km kala Cofidis takımından Rein Taaramae öne geçti ve tek başına pedal basmaya başladı. Ancak onun da bu tek başına gidişi fazla olmadı. 3 km kala grup yeniden birleşti. Seyir zevkine doyum olmayan bir yarış izliyorduk. Ancak son metrelerde Turkuaz mayo ile yarışından 31 mayolu HTC-Columbia takımında Andre GREIPEL finish çizgisinin kalabalık önünde geçmeyi başardı.
Haberin Videosu

http://www.dailymotion.com/video/xcx7i6Yorum Yok “46.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu | Kuşadası-Turgutreis”

Yorum Yap