Sponsorlar

Sponsorlar

İki Teker Üstünde Tatil Keyfi

Belçikalı bir turizm firmasının, ‘Bisiklet Üstünde Günler’ sloganıyla Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye gönderdiği turistler bisikletle Akdeniz’i keşfediyor. Antalya’nın Finike ilçesi merkezli tura, rehber eşliğinde 15-20 bisikletli katılıyor. Her gün Finike’den yola çıkan bisiklet tutkunları, Finike-Demre ilçeleri arasındaki virajlı yolda  Akdeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde pedal çeviriyor.
Yaklaşık 75 kilometre yol kateden gruba, güvenlik açısından tam donanımlı bir araç da eşlik ediyor. Alternatif turizm seçeneği olarak tatilcilere sunulan bir haftalık  paketin fiyatı ise 599 euro. Bisiklet turlarını düzenleyen Belçikalı turizm kuruluşunun  yetkilisi Hilde de Troyer, Belçika ve Hollanda’da bisiklet turunu, alternatif turizm türü olarak daha çok kış döneminde pazarladıklarını söyledi.Troyer, bu turlarla turistlere Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıttıklarını belirterek, ”Kış turizmi için Finike, Demre ve Kumluca çok uygun. Noel Baba, Myra, Lmyra, Arykanda ve Karaöze gibi tarihi yerlere turlar düzenliyoruz” dedi. Tura katılan Belçikalı turistler, Türkiye’nin iklimi açısından bisiklet turlarının çok elverişli olduğunu kaydederken, hergün düzenlenen turlarla farklı bölgeleri gezdikleni belirtiyor.
Her gün Finike’den yola çıkan bisiklet tutkunları, Finike-Demre ilçeleri arasındaki virajlı yolda Akdeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde pedal çeviriyorlar. Beymelek Dalyanı ve Beymelek beldesinden geçerek Demre’ye ulaşan tatilcilerin ilk durağı ise Noel Baba Müzesi oluyor. Noel Baba Meydanı’ndaki heykelin önünde hatıra fotoğrafı çektiren ve Noel Baba Müzesi’ni ziyaret eden tatilciler, daha sonra Myra Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyorlar.
Andriake Antik Kenti’ni bisikletle gezen tatilciler, Demre sahilindeki gezintinin ardından Finike’ye dönüyorlar. Yaklaşık 75 kilometre yol kateden gruba, tam donanımlı bir araç da eşlik ediyor. Alternatif turizm seçeneği olarak tatilcilere sunulan bir haftalık paketin fiyatı ise 599 Avro. Bisiklet turlarını düzenleyen Belçikalı turizm kuruluşunun yetkilisi Hilde de Troyer, Belçika ve Hollanda’da bisikleti turunu, alternatif turizm türü olarak daha çok kış döneminde pazarladıklarını söyledi. Troyer, bu turlarla turistlere Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıttıklarını belirterek, ”Kış turizmi için Finike, Demre ve Kumluca çok uygun. Noel Baba, Myra, Lmyra, Arykanda ve Karaöze gibi tarihi yerlere turlar düzenliyoruz” dedi.
KATILIMCILAR HAYRAN KALIYOR


Tura katılan Belçikalı Bart Haemeliink, Türkiye’nin iklimini çok beğendiğini söylerken, vatandaşı Joris El Pantalone ise ”Türkiye’ye ilk kez bu turla geldim. Myra turu çok harikaydı. Hava çok güzel. Gelirken gördüğüm romantik koylar, dünyanın en güzel koyları” dedi. Hollandalı Piet Hendrisk ise, tatili kapsamında bir gün önce de Toros Dağları’na düzenlenen tura katıldığını anlattı. Her gün düzenlenen turlarla ülkeyi tanımaya çalıştığını belirten Hendrisk, ”Noel Baba çok etkileyiciydi. Myra Antik Kenti tarihten kalan bir porte gibi” diye konuştu.

Incoming search terms:

1 Yorum “İki Teker Üstünde Tatil Keyfi”

1 Yorum

  1. ertuğrul kol diyor ki:

    bizde uçakla geziyoruz

Yorum Yap