Sponsorlar

Sponsorlar

Gökova Bisiklet Turu 2010

Muğla Bisiklet Derneği, insan, toplum ve çevre sağlığını korumanın yanı sıra, ulaşım ve bir turizm alternatifi olarak bisikletin, bireysel ve toplumsal sağlık sorunlarında önemli bir halka olduğuna inanmaktadır. Bu amacı paylaşan kişilerden kurulu Muğla Bisiklet Derneği, önceki turların devamı ve daha güçlü sponsor desteği ile “GÖKOVA BİSİKLET TURU 2010″ u bu yıl 19,20,21,22,23 Mayıs 2010 tarihlerinde organize etmektedir. Bu buluşma uluslararası bir etkinlik şeklinde olacak ve sponsor olan belediyeler ve ticari kuruluşların katılımı ile ülkemizin cennet köşelerinden olan Gökova Körfezi etrafında gerçekleştirilecektir.

 Muğla Bisiklet Derneği olarak, dünyada barışın sağlanmasına adadığımız Gökova Bisiklet Turumuzu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında başlatmanın, turumuzun anlamını daha da artıracağına inanıyor, bu bisiklet buluşmasını, Gökova Körfezinin mavi sularının kenarında uluslararası bir şenlik havasında her yıl tekrarlamayı amaçlıyoruz.

 Bu yıl, “2010 Türkiye’de Japonya Yılı” olarak ilan edilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’na ait Ertuğrul Firkateyni’nin 1890 yılında, Japonya’yı ziyareti ve ardından yaşanan felaket ile başlayan Japonya ve Türkiye arasındaki dostluğun, 2010 yılında 120. yıldönümünde, iki ülkenin karşılıklı güvene dayalı ilişkileri temelinde, daha fazla alanda ortak hedeflere doğru ilerleyebileceklerine ve dünya istikrarında önemli bir rolü bulunan Japonya ile ülkemiz arasında, spor ve kültürel işbirliğinin artırılmasını, ilişkilerimizin daha da ilerlemesini amaçlıyoruz. Bu nedenle düzenlediğimiz turun Japon bisikletçilerinin katılımı ile Türk- Japon dostluğunun pekiştirilmesine ve kültürler arası dialoğun artırılmasına katkısı olacağına inanıyoruz.

 Gökova Bisiklet Turu-2010 sadece bir bisiklet turu olmayacaktır. Her şeyden önce, bisikletçilerin bu turda kendilerini müşteri olarak değil, katılımcı olarak hissetmeleri temel amacımızdır. Bisikleti ile birlikte bu tura katılan her bisikletçi, sadece bir tatil yapmayacak, aynı zamanda düşünecek, düşüncelerini diğerlerine aktaracak, düşünceleri ve eylemi ile tura katkıda bulunacak, aynı zamanda, bisikletçilerin sorunlarını yapacağımız toplantılarda topluma aktaracaktır. Bu turun bir diğer amacı da ulusal anlamda, bisikletçilerin sorunları ve örgütlenmesi için bir tartışma ortamı açmaktır. Ülkemizdeki tüm bisiklet dernekleri ile bireysel bisikletçileri yan yana getirmeyi ve “bir olmanın” koşullarını oluşturmayı amaçlamaktayız.

 Kamp yerlerinde akşamları yemekten sonra sosyal programlar koymayı, bisikletle ulaşım modeline yönetimin dikkatini çekmek amacıyla tartışma konuları açmayı düşünüyoruz. Bu tartışmaların özellikle yabancı katılımcıların da katılımı ile basında yer almasını sağlamak amacındayız. Tüm katılımcıların katılacağı bir sergi açılması yönünde çalışmalarımız bulunmaktadır.

 Ülkemizde bisiklet camiamızda yer almış tüm isimlerin bu buluşmada yer alması temel hedeflerimizdendir. Unutmayınız ki bu sadece Muğla’da yaşayan bizlerin sorumluluğu değil, “hepimizin”, ülke çapında tüm bisikletçilerin kendilerini gösterdikleri, “buradayız” dedikleri, kendi sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdikleri, bu çözümlerin aynı zamanda toplum ve çevre sorunlarının da çözümünde temel halka olduğunu tüm ülkeye gösterecekleri bir sorumluluktur.

 Mola ve konaklamaları en güzel koylarda yapacak, Gökova Körfezinin tüm güzelliklerini, zeytinlikler ve çam ormanları ile kenarda köşede gizli kalmış cennet koyları göreceksiniz. Ayrılmak istemeyeceğiniz bu yollarda, köhne köy kahvelerinde kekik çayı içip, acı zeytinyağına bandığınız ekmeği yiyeceksiniz. “Ege”yi seveceksiniz.

 Tur hakkında ayrıntılı bilgiyi, programı ve ön başvuru formunu ingilizce ve Türkçe olarak “www.muglabisiklet.org” dernek sayfamızda bulabilirsiniz.Bizler bunu organize ediyoruz, sizler buraya, aramıza katılmakla aynı düşünceyi paylaştığınızı göstereceksiniz.

 

İLETİŞİM


Web : http://www.muglabisiklet.org

Tel : 0 532 226 51 94 / 0 505 434 77 04

Mail : info@muglabisiklet.org /  adnancangir@gmail.com

Muğla Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Adına

Adnan CANGIR

2 Yorum “Gökova Bisiklet Turu 2010”

2 Comments

  1. mustafakemalyalçın diyor ki:

    slm bütün bisikletci arkadaşlar ve bu gzl dernegi kuran degerli insanlara bu senede mayıs ayı olması cok daha büyük bir önemi olmuş 19 mayıs bayramımız ve japon yılı olması bütün pedaller temiz ve gzl türkiyemiz için buluşmak üzere şimdiden mutlu saglıklı yarınlar herkese cokkk selamlar batı karadeizdennn…

  2. A.Ümit ADAK diyor ki:

    Bağımlılık yapan bir turu daha birlikte tamamlamanın yorgun mutluluğunu yaşadık. Düzenleme komitesindeki arkadaşlarımızın emeklerine , sabırlarına ve fedakarlıklarına içten teşekkürlerimizi iletiyoruz. 160 kişinin toplu hareketi ,ihtiyaçları ve talepleri kolaylıkla altından kalkılamayacak bir etkinliktir. Küçük kazalar ve aksilikler yaşansa da ; anlayış ve yardımlaşma ile üstesinden gelinebildi. Bir sonraki turun (şu anda düzenleyicilere dayanılmaz gelse de !!!) Akyaka’dan başlayıp Akyaka’da sonlanması önerimi iletirken eşimin selamlarıyla sevgilerimizi sunuyoruz. Tekrar buluşabilme umuduyla hoş ve esen kalın. Figen-Ümit ADAK

Yorum Yap