Sponsorlar

Sponsorlar

Kampüste Bisikletli Yaşam Projesi Hayata Geçirildi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya ÖZCAN, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Prof. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, çok sayıda il protokolü, akademik ve idari personel ile öğrencinin katılımlarıyla; 19 Şubat 2010 Cuma günü, “Kampüste Bisikletli Yaşam Projesi”  hayata geçirildi.
Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Gaziantep Üniversitesi’nin ‘Kampüste Bisikletli Yaşam Projesi’ kapsamında geldiği Gaziantep Üniversitesi’nde, halk oyunları ekibi tarafından davul – zurna eşliğinde karşılandı.
Açılış töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, ‘Kampüste Bisikletli Yaşam Projesi’yle, öğrencilerimiz kampus alanı dışına çıkmamak kaydıyla bisikletlerle ulaşımlarını sağlayabileceklerini ve hiçbir ücret ödemeden, bisikletleri istedikleri yerde bırakabileceklerini söyledi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Gaziantep Üniversitesi’nde bisiklet projesini tanıtırken deneme sürüşü yaptı. Denemek için bindiği bisikletten hiç inmeyen Prof. Dr. Özcan’a çok sayıda protokol üyeleri da eşlik etti.
“Kampuste  Bisikletli Yaşam Projesi”nin açılışını yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, açılışı yapılacak olan Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Binası’na kadar bisikletle gitti. Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası ve BESYO Yeni Hizmet Binasının açılışını yapan Özcan, bisiklet performansıyla göz doldurdu.


Haberin Videosu
http://www.dailymotion.com/video/xcca2h

Yorum Yok “Kampüste Bisikletli Yaşam Projesi Hayata Geçirildi”

Yorum Yap