Sponsorlar

Sponsorlar

Çevre Duyarlılığı İçin Bisiklet Turu

Bulgar Vyacheslav Stoyanov, çevre kirliliğine dikkati çekmek amacıyla bisikletle Akdeniz Turu’na başladı.Faktor-foundation  çevre derneğinin kurucusu da olan Stoyanov, yaklaşık 10 ay sürmesi planlanan turunu, Ayasofya Müzesi önünden başlattı.Stoyanov, bisikletiyle tüm Akdeniz kıyılarını dolaşacağını, 23 bin kilometrelik yolu tekrar Ayasofya Müzesi önünde sona erdireceğini belirtti.


Çevre kirliliğine dikkati çekmek için ’’I THINK! (düşünüyorum)’’ sloganıyla yola çıkan Stoyanov, günde yaklaşık 80-120 kilometre yol gideceğini kaydetti.Stoyanov, geçen yıl da aynı amaçla 6 bin kilometrelik Karadeniz turu yapmıştı.


Vyacheslav Stoyanov 10 ay boyunca tam 23 Akdeniz ülkesini bisikletle gezerek toplam 23 bin km. pedal çevirecek. Daha önce de aynı amaç için Karadeniz’i çevreleyen ülkeleri gezen çevre gönüllüsü bisikletçi gelecek nesillere daha temiz bir dünya için, deniz kirliliğine karşı ülkelerin önlem almaları gerektiğinin altını çizdi.

2 Yorum “Çevre Duyarlılığı İçin Bisiklet Turu”

2 Comments

  1. Sehnaz Karabulut diyor ki:

    Vyacheslav Stoyanov’un Turunun İstanbul- İzmit ayağını burada görmek çok mutlu etti..Teşekkür ederiz yer verdiğiniz için.Bisikletliler derneği Kocaeli temsilciliği olarak elimizden geleni yaptık.Yol boyu Türkiye sınırlarında derneğimizi hep yanında hissederek devam ediyor turuna..Turk Bike’a teşekkürler..
    Saygılarımla..

  2. Nesli Güzel diyor ki:

    fırsatım olsa bende bisiklet binerim ve dünya turuna cıkarım bisiklete binmek harika birşey.

Yorum Yap