Sponsorlar

Sponsorlar

2010 Yılı Türk Bisikletinde Milat Olacak

2012 Londra Olimpiyatları’na katılacak sporcu ve takımların belirlenmesi amacıyla çok sayıda uluslararası organizasyon gerçekleştireceklerini anlatan Müftüoğlu şöyle konuştu,”Sezonun ilk yarışını Alanya’da başlattık. Gençler, büyükler ve masterler bu hafta gelecek hafta da bayanlar ve yıldızlar kategorisinde yarışlar olacak. Bu başlangıç olimpiyat hazırlıklarımızın ilk startıdır. 23 ay sonra olimpiyada gidecek takımlar ve sporcular belirlenecek.
Bununla ilgili 2010 yılına tarihi bir program yaptık. Bugüne kadar bisiklet tarihinde olmadığı kadar uluslararası yarışlar hazırladık. Hem dağ bisikletinde hem yol bisikletinde ilk defa ülkemizden veledromdan olimpiyata sporcu göndermek için yurt dışına sporcu gönderdik. 2010 yılını bisiklet tarihinde milat olarak düşünüyoruz. Bu milat inşallah bisiklet tarihine altın harflerle geçer. Önümüzdeki 2 yılı doğru geçirirsek, kalabalık bir grupla olimpiyatlara gitmek istiyoruz.
Daha önce tek sporcuyla gitmiştik. 2012′de olimpiyatlara Türkiye olarak birkaç sporcuyla gitmek, 2016′da da madalya kazanacak bir Türkiye görmek istiyoruz. Bunun planlarını yaptık. Bu ilk yarışı yabancı antrenör de izledi. Olumlu bir görüşü var. Türk bisikleti artık start almıştır. Geleceği aydınlık olarak görüyoruz.


Yorum Yok “2010 Yılı Türk Bisikletinde Milat Olacak”

Yorum Yap