Sponsorlar

Sponsorlar

Manavgat’ta Kış Dönemi Bisiklet Turları Başladı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kış dönemi bisiklet turları başladı. Almanya ve Belçikalı bisiklet sporu tutkunu sporcular günlük Side Antik Kent ile Oymapınar beldesi arası günlük 78 kilometre pedal çeviriyor.Antalya bölgesinin kışın iklim yapısının yol ve dağ bisiklet yapımına elverişli olduğunu belirten Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Biisklet Federasyonu Başkanı Toni Kirsch, Londra 2012 Yaz Olimpiyatları’na Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) birlikte hazırlandıklarını ifade etti.
Toni Kirsch, kış ve bahar aylarında Almanya’dan İspanya Mallorca Adası’na giden 400 bin pedal tutkunu Türkiye’ye çekmek için TBF ve turizmcilerle çalışma yaptıklarını kaydetti. Kirsch, şöyle konuştu;
“Kuzey Ren Westfalya’daki bisiklet takımları 2010′dan itibaren kışın ve bahar aylarında antrenmanlarımızı Manavgat ve Alanya’da yapacağız. Bisiklet takımlarımızın kışın Türkiye’de antrenman yapması için TBF Başkanı Emin Müftüoğlu’dan büyük destek görüyoruz. 2013 yılına kadar bisiklet sporunda Manavgat ve Alanya’yı İspanya’nın Mollarca’sı yapacağız.”
Belçika Lokeren Bisiklet Kulübü Başkanı Dr. Peter De Witte, 27 kişilik ekiple Titreyengöl-Oymapınar arası 8 gündür sağlıklı yaşam pedalı çevirdiklerini ifade etti. 2 yıldır bahar ve kış dönemi antrenmanlarını Manavgat’ta yaptıklarını belirten Witte, Belçika’da bisiklet sporunun birinci öncelikli spor dalı olduğunu söyledi. Witte, kulüplerine üye bisiklet tutkunlarının çoğunluğu doktor, diş hekimi ve veteriner hekimlerin oluşturduğunu kaydetti.
Öte yandan Karayolları Antalya 13. Bölge Müdürlüğü, Manavgat’ta bisiklet yolu işaretleme çalışmalarını tamamladı. Karayollarının yaptığı bisiklet yolu işaretlemesiyle Avrupalı bisiklet tutkunları rahat bir şekilde pedal çevirebilecek.

Yorum Yok “Manavgat’ta Kış Dönemi Bisiklet Turları Başladı”

Yorum Yap