Sponsorlar

Sponsorlar

2.Uluslararası Likya Macera Yarışı

4-9 Mayıs 2010 arasında Fethiye ve çevresinde yapılacak yarışa, çeşitli ülkelerden 40 civarında takımın katılması için çalışmalar devam ediyor.Muğla Valiliği’nde, Türkiye Dağcılık Federasyonu İl temsilcisi Bora Borçin tarafından, 2. Likya Macera Yarışı (LC 2010-Lycian Challenge)’nın amacı ve hedefleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali yardımcıları Recep Yükselve Ahmet Ali Barış, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhaneddin Hacıcaferoğlu ile Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Borçin, yarışın tamamen uluslararası standartta yapılacağını söyledi. En az bir üyesi bayan olmak şartıyla dört kişilik takımların katılacağı LC 2010, dört gün aralıksız süren zorlu bir yarış olacağını belirten Borçin, “Takımlar, hiçbir motorlu taşıtın kullanılmadığı yarışta, sadece kas gücüyle farklı doğa sporu disiplinleriyle ilerleyecek.

Fethiye’deki 550 kilometrelik parkurda zamana karşı yarışacak takımlar dağ bisikleti, trekking, kumda koşu, oryantiring, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, kanyoning, mağaracılık, ip inişleri ve ip geçişleri yaparak fiziki ve mental dayanıklılıklarını sınayacak.” dedi.
İhtisas Kulübü Genel Kaptanı Emre Acar ise, “LC 2010, çok ses getirecek ve ülkemizin doğal güzelliklerini en iyi şekilde tanıtacak bir organizasyon olacak. 40′a yakın takımın katılımını bekliyoruz. Bir hafta sonra kayıtları açacağız.

Birçok takım, sabırsızlıkla beklediklerini bildiriyor. İlk kez bu yarışta GPS izleme kullanılacak. Globalstar Avrasya sponsorluğunda sağlanan GPS Spot cihazıyla her takımın yerini 10 dakikalık periyotlarla online izleyebileceğiz.

Etapların güzelliği ve zorluk derecesi kadar takımların güvenliği de bizim için çok önemli. Herhangi bir olumsuz durumda takımlar, bulundukları yeri otomatik sinyalle bildirebilecek. Yarış süresince TDF TÜDAK Arama-Kurtarma ekibi de hazır bulunacak.” şeklinde konuştu.

LC 2010 kapsamında yarışmacılar doğada ter dökerken yarış merkezinde ise seyirciler için ücretsiz doğa ve macera filmleri festivali, oryantiring oyunları, minik macera yarışları, konserler gibi faaliyetler düzenlenecek. Yarışın, Muğla ve ilçelerindeki alternatif turizm potansiyelinin tanıtımına önemli katkı sağlaması bekleniyor.

Incoming search terms:

Yorum Yok “2.Uluslararası Likya Macera Yarışı”

Yorum Yap