Sponsorlar

Sponsorlar

Bisiklet Milli Takımı’na Alman Antrenör

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu Milli Takım Antrenörü Horst Strunk ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen imza törenine TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, TBF Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın ve federasyon teknik kurul üyeleri katıldı. TBF Başkanı Müftüoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, göreve geldiği 2004 yılından bu yana Türk antrenörlerle büyük mücadele verdiklerini ve belirli bir noktaya kadar geldiklerini belirterek, sporcuların başarılarında ülke sınırlarını aşması için yabancı bir antrenörle çalışma kararı aldıklarını söyledi. 31 Aralık tarihine kadar Horst Strunk’un Alman Ren Vestfalya Federasyonu ile sözleşmesinin devam ettiğini ifade eden TBF Başkanı Müftüoğlu, Strunk’un 1 Ocak 2010 tarihinde görevine fiilen başlayacağını bildirdi.

2012 Olimpiyatları’na mutlaka katılmak istediklerini vurgulayan Müftüoğlu şöyle konuştu:

”1 Ocaktan itibaren olimpiyatlara hazırlık sürecinde bisiklet milli takımını Horst Strunk’a emanet edeceğiz. Horst Strunk, baş antrenör olarak çalışacak ve diğer antrenörleri yönlendirecek, yönetecek. Bisiklet ailesi olarak, bundan sonraki hedefimiz Balkanlar değil, Avrupa ve dünya genelinde başarılar elde etmek olacak. 2016 olimpiyatlarında madalya kazanacak seviyeye gelmenin hedefiyle uzun süreçli bir plan içerisindeyiz. Göreve geldiğimizde ‘Olimpiyatlara gideceğiz’ demiştik. 2008 Pekin Olimpiyatları’na tek sporcuyla gittik. 2012 olimpiyatları’na daha fazla sporcuyla gitme hedefimiz var. Velodromda olimpiyata gitme hedefimiz var. Ülkemizde velodrom yok. 2010 yılında velodromun temelini atacağız.”
ALMAN ANTRENÖR STRUNK

Alman çalıştırıcı Strunk da konuşmasında ilk hedeflerinin gelecek yıl Ankara’da yapılacak Yol Bisikleti Avrupa Şampiyonası’nda ve daha sonra, Avustralya’da yapılacak Dünya Şampiyonası ile İtalya’da yapılacak Gençler Dünya Şampiyonası’nda en yüksek performansı elde etmek olduğunu söyledi. En büyük hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları’na birden fazla sporcuyla katılmak olduğunu dile getiren Alman hoca, şunları kaydetti:
”En önemli hedefimiz de 2012 Londra Olimpiyatları’na en az iki yol bisikleti sporcusuyla katılmak. Bu son derece zorlu bir yol. Çünkü değerlendirme sisteminde bir çok aşamayı en başarılı biçimde aşmanız gerekiyor. Aynı şekilde bayanlar müsabakalarına da katılma hedefimiz var. Bu hedeflerimiz arasında ara aşamalarda da 2011 Trabzon Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda en iyi dereceyi elde etmeyi planlıyoruz. Bu yüzden 10-12 yaş grubundaki sporcuları da çalıştırmaya şimdiden başladık.”
Eğitimini Köln Spor Akademisi Beden Eğitimi Bölümü’nde yaptığını anlatan Alman antrenör Horst Strunk, bisiklet antrenörlüğünde alınabilecek en üst düzey diplomayı aldığını belirterek, şöyle devam etti:
”1989′dan beri profesyonel olarak bisiklet antrenörlüğü yapmaktayım. Geçmiş olarak baktığımızda 30 yıldan fazla tecrübem var. Halen dünyada bisiklet arenasında yarışmakta olan üst düzey sporcular yetiştirdim. Almanya’da bayan genç milli takımında görev yaptım. Çalıştırdığım sporcularım yarışmaya devam ediyorlar. Köln bölgesinde baş antrenörlük teklif edildi ve burada çalışmalarım oldu. Kendi bölgemde son iki yıldır 23 yaş altı ve daha alt kategoride milli takım antrenörü olarak görev yaptım. Hem yol bisikletinde hem de pistte tecrübeye sahip olduğum için burada pistle ilgili çalışmaların başlatılmış olmasından memnunum. Türkiye’de çalışacak olmaktan son derece memnunum. Bu süreçte Türkiye’deki bisiklet sporunu en üst düzeye birlikte çıkaracağımıza eminim. Bu kadar büyük adımları atmaya hazırlandığımız şu aşamada tüm antrenörlerimizin ve yönetimimizin yanımda olduğunu görmekten de son derece mutluyum.”
Haberin Videosu
http://www.dailymotion.com/video/xbkvgp

Yorum Yok “Bisiklet Milli Takımı’na Alman Antrenör”

Yorum Yap