Sponsorlar

Sponsorlar

Antalya Avrupa Bisiklet Yolu Ağı’na Bağlanacak

Bazı toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Avrupa Birliği (AB) Bisikletliler Federasyonu Başkanı (ECF) Manfred Neun, AB Bisiklet Üreticileri Derneği Başkanı Marino Kolibet ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin’i ziyaret etti.Ziyarette Türkiye Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ve Büyükşehir Belediyesi Projeler Koordinatörü Nurettin Tonguç da yer aldı.
ECF Başkanı Manfred Neun, Antalya’nın coğrafi koşulları ve iklimiyle mükemmel bir şehir olduğunu belirterek, Brüksel’den başlayıp, tüm Avrupa ülkelerini kapsaması planlanan, büyük bölümü tamamlanan ve 66 bin kilometrelik yol ağına sahip olacak Euro Velo’ya Antalya’yı da dahil etmek istediklerini söyledi. Neun, ”Euro Velo, 12 ayrı merkez ve yol rotası ile Avrupa içinde bisikletle seyahat etmenin mümkün olduğu bir projedir. Antalya, iklimi ve coğrafi yapısıyla bu ağda olması gereken bir şehirdir. Gerçekleştiği takdirde Antalya, Avrupa’dan gelecek bisiklet turizmini de kucaklayacaktır” dedi.


Ziyarette, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından proje çalışmaları başlatılan bisiklet yolu güzergahını da inceleyen Manfred Neun, ”Antalya’ya yakışır örnek bir proje olmuş. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.ULUSLARARASI KONFERANSA DAVET


ECF tarafından, 2010 yılı 22-25 Haziran tarihleri arasında Kopenhag’da uluslararası bir konferans düzenleneceğini belirten Manfred Neun, Genel Sekreter Mehmet Aktekin’i konferansa davet etti.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Antalya’nın Euro Velo’ya dahil edilme düşüncesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmaya her türlü desteği vereceklerini dile getiren Aktekin şöyle konuştu :
”Antalya’yı bisiklet kenti yapma konusunda çalışmalarımız sürüyor. Antalya’nın Euro Velo’ya dahil olması, kent vizyonunun gelişimine katkı sağlayacaktır. Bisiklet turizmi, Avrupa ülkelerinde yaygın bir sektör haline geldi. Antalya bu konuda Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olacak ” dedi.

1 Yorum “Antalya Avrupa Bisiklet Yolu Ağı’na Bağlanacak”

1 Yorum

  1. nilgün bilgin gener diyor ki:

    Murat bu haberi sitende paylaştığın için bir bisiklet tutkunu olarak çok mutlu oldum, teşekkürler…inşallah bu başlangıç adımlarının varacağı hedefe hep birlikte ulaşırız.

Yorum Yap