Sponsorlar

Sponsorlar

ANKARA 2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası

Cumhurbaşkanlığı Turu’ndan sonra Türkiye Bisiklet Federasyonu, ikinci büyük organizasyona imza atıyor. Avrupa Bisiklet Birliği takviminde yer alan 2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası’nı Türkiye’de yapılacak. 15-18 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek şampiyonaya 32 ülkeden 900 sporcunun katılması bekleniyor.
Avrupa Bisiklet Birliği takviminde yer alan 2010 Avrupa Yol Şampiyonası, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek. 15-18 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan şampiyona için hazırlıklar tamamlandı. Şampiyona ile ilgili katılımı artırmak ve yarışa katılacak sporcularla delegasyonu bilgilendirmek amacıyla www.ankara2010.com adı altında bir internet sitesi kuruldu. 2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası hazırlıklarının tamamlandığını açıklayan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “Bu Türkiye’de yapılan ilk Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası olacak. Önümüzdeki günlerde şampiyonaya katılacak takımların başvuruları başlayacak ve  bu yarışa  32 ülkeden 900 ile bin arasında sporcunun katılmasını bekliyoruz.”dedi.
2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası ile ilgili İngilizce ve Türkçe olarak kurulan web sitesinde parkur detayları Ankara ile ilgili genel bilgiler, seçecekleri otel bilgileri gibi sporcu ve takımların ihtiyacı olan organizasyonla ilgili tüm bilgilerin en detaylı şekilde yer aldığını da hatırlatan Müftüoğlu, “ Web sitesi, organizasyona maksimum katılımı sağlamak amacıyla yapıldı. Avrupa Bisiklet Birliği Genel Sekreteri Roland Hofer’in telefonla arayarak, kurduğumuz sitenin, bugüne kadar hiçbir organizatörün beceremediği detayda bir web sitesi olduğunu söyledi. Bu yüzden organizasyon komitesinde çalışanların hepsini kutladı. Bu da bizi çok gururlandırdı” diye konuştu.


2010 Avurpa Yol Bisikleti Şampiyonası programı şöyle:

15 Temmuz
12:00 Zamana Karşı – Bayan U23
15:00 Zamana Karşı – Genç Erkek
19:00 Açılış Töreni

16 Temmuz
12:00 Zamana Karşı – Genç Bayan
15:00 Zamana Karşı – Erkek U23

17 Temmuz
10:00 Yol Yarışı – Genç Erkek
14:30 Yol Yarışı – Bayan U23

18 Temmuz
10:00 Yol Yarışı – Genç Bayan
14:00 Yol Yarışı – Erkek U234 Yorum “ANKARA 2010 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası”

4 Comments

 1. Oktay Bakar diyor ki:

  Başarılar.

 2. izzet altınsoy diyor ki:

  Teşekkürler teşekkürler teşekkürler. Türkiye’yi bisiklet sporu yönü ile dünyaya tanıtan emeği gecen tüm herkese bir daha teşekkürler.

 3. Süleyman Bilgin diyor ki:

  Ülke tanıtımı açısından nefis organizasyonlara imza atıyorsunuz.Emeğinize sağlık,başarılar dilerim.(emekli İETT işçisi)

 4. Mahir Cihan Cengiz diyor ki:

  Merhaba,
  Bence de çok güzel bir organizasyon. Keşke parkur üzerinde oturanlara da önceden haber verilseydi de garaj çıkışlarımız kapanmadan önce haberimiz olsaydı. Bügün aracımı çıkaramadım.

Yorum Yap