Sponsorlar

Sponsorlar

Milliler Niğde’de Kampa Girdi

Sporcular, 25 Kasım’a kadar devam edecek olan kampta kondisyon çalışması yapacak. Bisiklet A Milli Takım Teknik Direktörü Suat Torgay, yaklaşık 2 hafta sürecek kampa 27 kişi katılacaklarını belirtti.Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan da Bisiklet A Milli Takımı’nın daha önce iki kez Demirkazık’ta kamp yaptığını anımsattı.Kaplan, milli takımları Niğde’de ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını dile getirerek, sporculara uluslararası turnuvalarda ve şampiyonalarda başarı diledi.

Milli Bisiklet Takımı teknik direktörü Suat Torgay,  yaptığı açıklamada, fizik, kuvvet ve kondisyon kamplarını her yıl kasım ayında gerçekleştirdiklerini ve bunun için de Demirkazık Kamp Eğitim Merkezini tercih ettiklerini söyledi.Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi’ne 3 yıldır geldiklerini ve sezonu burada açtıklarını ifade eden Torgay, şu bilgileri verdi:


‘Buradaki çalışmalarımızın çok faydasını gördük. Tüm sezon boyunca buradaki kondisyon çalışmalarında kazandığımız enerjiyi ve gücü, katıldığımız uluslararası müsabakalarda çok iyi bir şekilde değerlendirdik. Bu sezon bizim için daha yoğun geçecek.
O yüzden kamp için Demirkazık’ı seçtik. Daha sağlam bir kondisyon ve alt yapı kazanabilmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Asıl hedefimiz, 2012 Londra Olimpiyatlarına sporcu gönderebilmek. Bunun öncesinde temmuz ayında Türkiye’de yapılacak Avrupa Şampiyonası için çalışmalarımız devam ediyor.
Vali Alim Barut da, katılacakları turnuva ve şampiyonalarda milli takıma başarı diledi. Kamp için Demirkazık’ı tercih etmelerinden dolayı yetkililere teşekkür eden Barut, Niğde Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcuların her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceklerini belirtti.
12 Kasım’da başlayan ve 27 sporcunun katıldığı kampın 25 Kasım’da sona ereceği belirtildi.

Yorum Yok “Milliler Niğde’de Kampa Girdi”

Yorum Yap