Sponsorlar

Sponsorlar

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Kategori Atladı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 46. yılında Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından dünya bisikletinin Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen 2. HC Hors Categorie (Beyond Category) kategorisine yükselmeye hak kazandı.
Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2008 yılından bu yana Fransa Bisiklet Turu standartlarında organize edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 46. yılında, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından dünya bisikletinin Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen 2. HC (Hors Category) kategorisine yükselmeye hak kazandı.
Geçtiğimiz yıl Eurosport’ta 1 hafta süresince, günde 2 saat, haftada toplam 14 saat canlı yayınlanarak 24 farklı dilde, 123 ülkede izleyicilere ulaşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun, sportif değeri kadar Türkiye’nin tarihi ve turistik değerlerinin ön plana çıkarıldığı ve dünya çapında “marka bir etkinlik” haline geldiği belirtildi.
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 2. HC kategorisine kabul edilmesi nedeniyle 17 Kasım Salı günü Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde bir basın toplantısı düzenleniyor. Toplantıya, 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Genel Klasman Birinciliğini elde eden ve final etabının son metrelerinde geçirdiği talihsiz ve tartışmalı kazaya rağmen yarışı bitirme azmi ile hafızalardan silinmeyen Güney Afrikalı bisikletçi Daryl Impey’in de katılacağı belirtildi.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun başkanlığında yapılacak toplantının 17 Kasım Salı günü, Türkiye Spor Yazarları Derneği Aydın Doğan Eğitim Merkezi’nde yapılacağı açıklandı.Yorum Yok “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Kategori Atladı”

Yorum Yap