Sponsorlar

Sponsorlar

Bursa – Mudanya Bisiklet Turu

Bursa’da bisikletçiler, ”Suyumuzun, enerjimizin, ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde” sloganıyla gençlere mesaj için pedal çevirdi.Tophane ve Mudanya Rotary kulüplerince düzenlenen Bursa-Mudanya bisiklet turu için bisikletçiler, Tophane surları önünde bir araya geldi.Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, hareketten önce yaptığı açıklamada, benzeri etkinliklere bütün sivil toplum örgütleri ve vatandaşları davet etti.
Çevreye sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak anlamına geleceğini ifade eden Bozbey, ”Zaten çevreyi yeterince katlettik. Bundan sonra kirletmeyelim, katletmeyelim. Tam aksine temizlemek ve temizletmek için mücadele verelim. Bisikletle yapılan bu etkinlik çok anlamlı. Çünkü bisiklet, dünyada çevreyi kirletmeyen tek ulaşım aracı” dedi.
Tophane Rotary Kulübü Başkanı Hakan Özdündar ve Mudanya Rotary Kulübü Başkanı Oğuz Büyükcoşkun da ortak yaptıkları açıklamada, bisikleti temel araç olarak kullanarak, insan sağlığının ve çevrenin korunması, böylece yaşam kalitesinin yükselmesi için çaba harcadıklarını söyledi.Konuşmaların ardından ”Suyumuzun, enerjimizin, ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde” sloganıyla yola çıkan Bozbey, Özdündar, Büyükcoşkun ve diğer bisikletçiler, gençlere mesaj için Mudanya’ya kadar pedal çevirdi.

Haberin Videosu

http://www.dailymotion.com/video/xas298

Yorum Yok “Bursa – Mudanya Bisiklet Turu”

Yorum Yap