Sponsorlar

Sponsorlar

Bisiklette Alman Ekolüne Doğru

Türk bisiklet camiası mevcut yapıyı kökten değiştirecek yöntem değişiklikleri için kolları sıvadı. Bisiklet federasyonu, milli takımın başına Alman Milli Takımı’nın çalıştırıcısını getirmek için sona doğru yaklaşırken, futbolda Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğunu bisiklette tekrarlamayı hedefliyor.Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 2012 Londra Olimpiyatları’na hem yol hem dağ bisikletinde katılmak istediklerini, 2016 Rio Olimpiyatları’nda ise kesinlikle madalya almayı planladıklarını kaydederek, ‘’Bisiklette yıldız bir sporcu yetiştirmek bir iki yılda olmuyor. Babadan kalma yöntemlerle bu işler yürümüyor. Artık bir yöntem-ekol değişikliğine gidiyoruz.
Alman Milli Takımı’nın hocasıyla şu anda görüşüyoruz. Önümüzde ay büyük ihtimalle bir ön anlaşma yapacağız. Gelecek sezona Türk bisikleti bir Avrupa-Alman ekolüyle başlayacak. Türk Milli Takımı artık babadan kalma yöntemlerle değil çağdaş, modern dünyanın ulaştığı en ileri tekniklerle çalışacak. Yöntem değişmeden sonuçlar değişmiyor. Biliyorsunuz Galatasaray Jupp Derwall’ı getirdi, UEFA Şampiyonu oldu. Neden? Çünkü sistem değişti. Bizde aynı başarıyı bisiklette tekrarlamak istiyoruz’’ dedi.2016 OLİMPİYATLARINDA MADALYA


Alman ekolünün yıllardır dünyanın zirvesinde yer aldığını altını çizen Emin Müftüoğlu, “Almanya bayanlarda yıllardır dünya şampiyonluğunu elinde bulunduruyor. Erkeklerde de nice şampiyonlar çıkarmış bir ülke. Bütün bunları ülkemizde tekrarlamak istiyoruz’’ diyerek şunları söyledi: ‘’Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası’nda ilk defa bir bayan sporcumuz yarıştı. Semra Yetiş Almanya’da bir takıma transfer oldu. Orada spor yaşamını sürdürüyor. Dünya şampiyonasında Türk Milli Takımı’nı temsilen yarıştı. Bilindiği gibi dünya şampiyonasında kulüpler değil sadece milli takımlar yarışıyor.
Erkeklerde de son 15 yıldır katılamadığımız dünya şampiyonası için de kotayı yakaladık ve 23 yaş altı kategorisinde yarıştık. Hedefimiz büyükler kategorisinde de yarışmak. Olimpiyatlara hazırlık için yaptığımız sıkı çalışmaların meyveleri bu başarılar. 2012 Londra Olimpiyatları’na hem yol hem dağ bisikletinde katılmak istiyoruz. 2016 Rio Olimpiyatları’nda ise madalya almayı planlıyoruz. Bu master planlarımıza uygun olarak Almanya Bisiklet Federasyonu ile altyapı için ortak çalışma protokolü yaptık.
Altyapıda Almanlarla birlikte çalışarak dünya ile aramızda var olan bilgi ve tecrübe açığını kapatacağız. Bu önemli bir avantaj bizim için. Bilindiği gibi Almanya bisiklet sporunda dünyanın en iyi ülkelerinden biri. Bu protokol çerçevesinde Alman Federasyonu ve üniversitelerinden uzmanlar öncelikle antrenörlerimizi eğitimden geçirecekler. Bu ay içinde ilk ortak eğitim semineri yapılacak. Ayrıca yılda iki defa antrenör gelişim kursları yapılacak. Geçtiğimiz yıl ortak kamplar yaptık’’YABANCI SPORCU DEĞİL ANTRENÖR GELSİN


“Yabancı sporcu getirmeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu “madalya garantili olursa düşünürüz” diye cevaplayan Müftüoğlu, “Genel görüşüm Türk insanına imkân verildiği takdirde kesinlikle başarılı olacağı yönünde. Bizim yetenekli sporcuya değil eğitimli insana ihtiyacımız var. Yani antrenör, uzman diyetisyen ve kondisyonerlere ihtiyacımız olabilir. Bu da kendi insanımız yetişene kadar sürdürülmesi gereken bir politika’’ diye konuştu.VELEDROM YAPMADAN GİTMEM


Bisikletin pahalı bir spor dalı olduğunun altını çizen Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, ‘’Bir yarış bisikleti yaklaşık altı bin euro. Giyim kuşam da aynı oranda pahalı. Büyük bir ekonomik yatırım, yılların getirdiği bisiklet kültürü bu sporun olmazsa olmazı. Türkiye’nin en büyük eksiklerinden biri de tesis eksikliği. Henüz bir veledromumuz yok. Yani pistimiz yok. Geçtiğimiz olimpiyatlarda İngiltere pistlerden yedi altın madalya aldı. Görevde olduğum sürede Türkiye’ye kesinlikle bir veledrom kazandıracağım. Bunu yapamadan gidersem gözüm arkada kalır’’ dedi.BİSİKLET TURİZMİN KARDEŞİ


Gelecek yıl ilk defa Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası’nı Alanya’da yapacaklarını hatırlatan başkan Müftüoğlu, ‘’Bu da bizim için önemli bir kilometre taşı. Hemen akabinde Avrupa Bisiklet Birliği Kongresi’ni de Alanya’da yapacağız. Antalya’nın, Alanya’nın turizm potansiyelini kongreye gelecek olan Avrupalı yöneticilere göstereceğiz. Bu da turizm açısından önemli bir tanıtım atağı olacak ülkemiz için’’ diye konuştu.SPONSOR NE İSTER ?


Hatır için sponsorluk döneminin geçtiğini ifade eden Emin Müftüoğlu sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Böyle bir sponsorluk istemiyoruz. Çünkü bu sporda bir sponsorun isteyebileceği her şey var. Artık profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Türkiye’nin önde gelen bir şirketiyle anlaştık. Bu ekip, sponsor ne ister, neden sponsor olunur? gibi soruların cevaplarını verecekleri lansman dokümanlarını hazırlamakla meşguller’’ diye konuştu.Incoming search terms:

1 Yorum “Bisiklette Alman Ekolüne Doğru”

1 Yorum

  1. MUZAFFER KAL diyor ki:

    Geriye dönük bu sporun 40 yılının tanığıyım.Türk bisikleti için mükemmel bir hamle olacaktır.Teşekkürler başkanım.Allaha emanet ol.

Yorum Yap