Sponsorlar

Sponsorlar

Bisikletli Yaşama Merhaba

İzmir Bisiklet Derneği tarafından hazırlanan “Bisikletli Yaşama Merhaba” isimli sunum ve söyleşinin ikincisi APİKAM’da (Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi,Eski İtfaiye Binası) Toplantı – Drama Salonun da yapıldı. 21 Ekim Çarşamba günü 18:30-19:30 saatleri arasında yapılan sunumda kentiçi ulaşımda bisikletin yaygınlaşması, alternatif ulaşım aracı olarak teşvik edilmesi ve daha çok insanın bisiklete binmeye özendirilmesi konularında örnekler verilerek, dünyada ve Avrupa’daki uygulamalar anlatıldı.
AHMET PİRİŞTİNA KENT ARŞİVİ VE MÜZESİ (APİKAM), İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Daire Başkanlığı´na bağlı bir müdürlüktür. Günümüz dünyasında belediye hizmet anlayışında görülen kökten değişim, yeni hizmet birimleri yaratmayı beraberinde getirdi. Bu değişim sonunda kent arşivleri ve müzeleri, kentsel hizmet kurumu olarak algılanmaya ve değer görmeye başladılar. Kültürel hizmet üretimi, bilinçli kentli oluşumunun ön koşuludur. APİKAM, kentin belleğini oluşturmak yanında çeşitli sergilerle ve diğer etkinliklerle İzmirlilerin kentsel aidiyet bağlarını güçlendirme amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

APİKAM’ DAN KARELERDerneğimiz tarafından her ay düzenli olarak yapılan “Bisikletli Yaşama Merhaba” sunumunun ikincisinde, Dünyada ve Türkiye’de bisikletin kentiçi yaşamda kullanılmasına dair örneklerin ve uygulamaların anlatıldığı sunum sonrasında katılımcılar ile sohbet edildi.


Sunumda İzmir şehir merkezinde bisiklet kullanırken yaşanan problemler konuşuldu. Bu problemlerin ilgililere aktarılması ve çözümünün sağlanması için dernek yönetiminin ve üyelerinin yapması gereken çalışmalar tartışıldı.

Yorum Yok “Bisikletli Yaşama Merhaba”

Yorum Yap