Sponsorlar

Sponsorlar

Alman Turistler Kuşadası’nı Bisikletlerle Gezdi

Almanya’da yayın yapan bir medya kuruluşunun, sağlıklı yaşam ve spora destek amacıyla düzenlediği kampanya çerçevesinde kruvaziyer gemiyle tatil kazanan 455 Alman turist, geminin uğrak limanlarından Kuşadası’nda, sağlıklı yaşam turuna çıktı.Turistler, her liman kentinde olduğu gibi gezilerini bisikletlerle gerçekleştirdi.Kuşadası Ege Ports Limanı’na yanaşan Portekiz bayraklı ”Prenses Daphne” adlı kruvaziyer gemi ile yaşları 50 ile 60 arasında değişen 455 Alman yolcu geldi.


Gemiyle Kuşadası’na gelen Alman turistler, ilçeyi ziyaret eden diğer turist kafilelerinden farklı olarak İzmir Selçuk’taki Efes ve Meryem Ana Evi’ne düzenlenen turu, otobüs yerine bisikletlerle gerçekleştirdi.


Almanya genelinde yayın yapan ”Bayersicher Rundfunk (BR)” medya kuruluşunun, sağlıklı yaşam ve spora destek vermek amacıyla düzenlediği kampanyada yapılan çekilişle belirlenen seyirci ve dinleyicilerden oluşan Alman turistler, kampanyanın temasına uygun olarak uğrak limanlardaki tüm gezilerini bisikletlerle yaptıkları öğrenildi.


Kuşadası’ndan İzmir Selçuk’a Ege Ports Limanı’ndan bisikletleri ile toplu olarak hareket eden Alman turistlerin, güzergahın yokuş bölümlerinde zorlandıkları gözlendi.

Pedal basarak yokuş çıkamayan bazı turistler kimi zaman bisikletlerinden inerek yolun bu bölümlerini yürüyerek geçti. Bir polis eskortunun da eşlik ettiği bisikletli turistler, toplu halde hareket etmeleri nedeniyle trafikte de yoğunluk yaşanmasına yol açtı.

Haberin Videosu

http://www.dailymotion.com/video/xarxfh

Yorum Yok “Alman Turistler Kuşadası’nı Bisikletlerle Gezdi”

Yorum Yap