Sponsorlar

Sponsorlar

29 EKİM 2009 CUMHURİYET BAYRAMI – İZMİR

Cumhuriyet’in 86. kuruluş yıldönümü İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda renkli görüntüler oluştu. Gün boyu devam eden kutlamalar kapsamında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bürokratlar ve çok sayıda İzmirlinin katılımıyla başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Cumhuriyet Bayramı tören geçişine bisikletleri ile katılan İzmirli bisikletsevenler Gündoğdu Meydanından başlayan törende  29 Ekim coşkusunu pedal çevirerek yaşadılar.


Bisikletlerini Türk Bayrakları ile süsleyen İzmir Bisiklet Derneği üyeleri ,spor kıyafet yerine günlük yaşam kıyafetleri, takım elbiseli beyler, elbiseli hanımlar ile  bisikletlerin üzerinde renkli görüntüler oluşturdular.

Gün boyu devam eden kutlamalar kapsamında, saat 20.30′da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen geleneksel fener alayı yürüyüşü yapıldı.Fener alayının hemen ardından Funda Arar Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilerin karşısına çıktı.

Programına 10. Yıl Marşı’nı söyleyerek başlayan Funda Arar, İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikler Funda Arar konseriyle son buldu.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINDAN  KARELER

Incoming search terms:

Yorum Yok “29 EKİM 2009 CUMHURİYET BAYRAMI – İZMİR”

Yorum Yap