Sponsorlar

Sponsorlar

13.Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Yarışı

Alanya’nın Kızılalan Kent Ormanı’nda gerçekleşen 13. Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Kupası’na, 13 ülkeden 12′si bayan olmak üzere 183 sporcu katıldı. Doğal güzelliklerle dolu ormanlık alandaki 6,5 kilometrelik zorlu pistte Yıldız  Erkekler 3 tur, + 30 Master erkekler 3 tur, Genç erkekler 4 tur, Elit B klasmanı  4 tur, Elit Erkekler 6 tur ve Elit Bayanlar 4 tur atarak tamamladı.Elit erkeklerde İsviçre’den Bischof Christof, 01.57.47 süreyle yarışı birinci tamamlarken, Çek Cumhuriyeti’nden Kristian Hynek 01.59.19 süreyle ikinci, Ukrayna’dan Sergiy Rusenko 01.59.58′lik süreyle üçüncü oldu.
Elit bayanlarda yarışı Polonya’dan Anna Szafraniec, 01.33.07 süreyle birinci tamamlarken, Macaristan’dan Barbara Benko 01.36.58 süreyle ikinciliği elde etti. Türk Milli takımından Kocaeli Brisaspor’dan Esra Kürkçü ise01.59.25 süreyle üçüncülüğü elde etti.
Sporculara madalyalarını, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediye Başkan vekili Ali Sinanoğlu verirken, sporculara çelenklerini Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu sundu.Çok sayıda vatandaşın izlediği yarışlarda çekilişle 10 izleyiciye bisiklet hediye edildi.
TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, Alanya’daki yarışın sezonun son dağ bisikleti yarışı olduğunu belirterek, “Çok güzel bir organizasyon oldu. Alanya Belediyesi bu konuda bize çok büyük destekler verdi. Sezonun son Dağ Bisikleti Yarışı olan Alanya’da çok yoğun bir katılım yaşandı. Yıllardır devam eden ve 13.’sü olduğu için artık klasik bir Alanya Yarışı ortaya çıktı. Dağ Bisikleti’nin doğduğu yer Alanya, değişik katkılar sağlıyor ve gelecekte Alanya, bir K.A.P. merkezi olacağına inanıyorum. Dünya bisiklet merkezlerininden birinin Alanya olacağını düşünüyorum.”dedi.
82′sinde jubile yaptı


Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti yarışına, 13 yıldan bu yana katılarak gençlere örnek olan 82 yaşındaki Oktay Tiyanşan, sezonun son yarışında yine Alanya’daydı. Yarışa son kez katılan Tiyanşan,  082 sırt numarasıyla 6.5 Kilometrelik parkuru bir tur atarak jubile yaptı. Bisiklet sporuna 1946 yılında Yol Bisikleti ile başladığını anlatan Tiyanşan, “Artık yoruldum. Eşim eve götürdüğüm madalyalardan sıkılmaya başladı. Ben artık burada yarışları gençlere bırakıyorum.”diye konuştu.


Haberin Videosu

http://www.dailymotion.com/video/xashsnDiğer yarış sonuçları ise şöyle ;

Yorum Yok “13.Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Yarışı”

Yorum Yap