Sponsorlar

Sponsorlar

YikeBike

Gözünüze ilk başta farklı gelsede yikebike  1.2kW elektrik motoruyla güçlendirilmiş, karbon fiberden, katlanabilir bir bisiklet.YikeBike gerçeklikten uzak gibi görünsede şu anda kullanıma başlandı. Hatta kendisinin başrolde olduğu bir klibi bile var. YikeBike’ın yapılış amacı çoğu zaman keşkemeş halinde olan şehir trafiğinde rahat hareket edebilmenizi sağlamak. Bu ilginç bisikletin hemen her parçası katlanıyor. Toplam ağırlığı 10 kg olan katlanmış bisikleti, çantasına koyup omzunuza asmak mümkün.Böylece sahibinini aklı da acaba çalındı mı diye geride kalmıyor daha doğrusu ve güzeli yanınızda olduğu için çalınmıyor. YikeBike’ın koltuğu görüldüğü gibi büyük ön tekerin üstünde ve normal bisiklerin aksine gidonun önünde. Özellikle fren yapıldığında kullanıcısı koltuğun üstünden kayacak gibi görünüyor. Fakat elektronik fren sistemi, bisikleti bu kaymayı önleyecek şekilde yavaşlatıyor.


Yeni Zelandalı Grant Ryan ve Peter Higgins tarafından icat edilen YikeBike yeni yüzyılın bisikleti olarak lanse ediliyor. Saatte 10 kilometre hızla giden ve elektrikle çalışan bisiklet, Londra’da , trafik ve park sorununa karşı geliştirildi. 15 saniyede kullanıma hazır hale gelen bisiklet katlanarak çantaya giriyor. Böylece kullanıcısı aracını omzuna alarak ofisine giriyor. Yaklaşık  3 bin Sterlin’e satılması planlanan bisikletin motoru arka pedallardan 1.2 kW elektrik gücü üreterek sürücünün işini kolaylaştırıyor.


YikeBike Video

http://www.dailymotion.com/video/xad6k2

Incoming search terms:

5 Yorum “YikeBike”

5 Comments

 1. UĞUR ALTUNSU diyor ki:

  Trafik ve ulaşım için çağdaş bir çözüm. Fakat fiyat Türkiye için aşırı yüksek!
  Türkiye’de satış başladı mı? Nerede test edebiliriz?

 2. TURKBIKE diyor ki:

  Merhaba Uğur Bey,

  Türkiye için şu aşamada satış sözkonusu değil, yurtdışından temin edip getirmekte bir hayli külfetli olur.

  Selamlar.

 3. yusuf ulufer diyor ki:

  yaklaşık 1 yıl olmuş çıkalı bu güzel ürün

  halen türkiye de yok mu acaba

 4. Hasan Yükselen diyor ki:

  hmm bi arkadaş için odev araştırıyorduk.dün teknoyuncak diye bi programda gördüm.çok iyi bi makine.amerikadaki kuzenimde iki tane war bana bitane yolladı.parası 4.500$dan 12.500$ra kadar çıkıyo

 5. emre diyor ki:

  discovery channel da gösterdi. saatte 25 km hıza çıkıyor diyordu

Yorum Yap