Sponsorlar

Sponsorlar

Kocaeli’nde Sbs’de Dereceye Girenlere Bisiklet Hediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) il genelinde dereceye giren 300 öğrenciye bisiklet hediye etti.Sekapark Spor Tesislerinde düzenlenen ödül töreni, Akçakoca Bilgi Merkezi ”Akçakoca Ateşi Gurubu” üyelerinin ”kolbastı” oyunuyla başladı.Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, hiçbir başarının tesadüf olmadığını, düzenli, inançlı ve isteyerek çalışmanın başarıyı beraberinde getirdiğini söyledi.

Çalışan ve çalışmayan öğrencinin bir tutulamayacağını ifade eden Karaosmanoğlu, ”Çocuklarımızı ödüllendirdiğimizde geride kalan çocuklar, ‘Ben de çalışarak seneye dereceye gireyim, benim de bisikletim olsun’ diyecek. Bisiklet vermek çok büyük bir şey değil ama öğrencilerimizin hayatında unutmayacağı anlamlı bir hediyedir” dedi.
Kocaeli’nin tüm dünyada ”model bir kent” olduğunu savunan Karaosmanoğlu, ziyaret ettiği bazı evlerde çocukların kendisinden bilgisayar istediğini, kent genelinde bilgisayar kullanmasını bilmeyen, internetten yararlanmayan öğrenci kalmaması için Kocaeli’deki tüm 6. sınıf öğrencilerine 26 bin adet laptop, üniversite sınavlarında ilk 100′e girecek öğrencilere ise ”sıfır kilometre” otomobil hediye edeceklerinin müjdesini verdi.
Geçen yıl üniversite sınavında il genelinde ilk 100′e giren öğrencilerin araştırıldığını, varsa bu öğrencilere ve gelecek yılki üniversite sınavında ilk 100′e gireceklere kasko sigortalı, deposunu dolduracakları birer otomobil hediye edeceklerini dile getiren Karaosmanoğlu, ”Otomobiller, Kocaeli’de ikamet eden, üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere verilecek” diye konuştu.
Öğrencilerin kendilerini hayata iyi şekilde hazırlamaları gerektiğini vurgulayan Karaosmanoğlu, tüm öğrencilerin aileleri ve öğretmenlerini tebrik etti.İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli de yeni eğitim öğretim yılına yaklaşık 310 bin öğrenci, 10 bin derslik ve 14 bin öğretmenle başlandığını belirtti.
310 bin çocuk arasından 6, 7, ve 8. sınıf öğrencilerinin bu yıl SBS sınavına gireceğini hatırlatan İspirli, şunları kaydetti:
”Üç gün başını okşadığımız çocuğumuz takdir edildiğinde 4. gün yeni bir güzellik ve başarıyla karşımıza çıkacaktır. Sihirli formül, çocuklarımızı takdir, teşvik ve tebrik etmektir. Eğer gençlerimizin donanımlı ve bilgili olmalarını, çağı iyi anlamalarını istiyorsak gençlere güvenmekten, onlara sahip çıkmaktan, ellerini tutmaktan, teşvik ve taktir etmekten başka çaremiz yok.”
Konuşmaların ardından, protokol üyelerince başarılı öğrencilere öğrencilere bisikletleri hediye edildi.


Haberin Videosu

http://www.dailymotion.com/video/xanpap

Yorum Yok “Kocaeli’nde Sbs’de Dereceye Girenlere Bisiklet Hediyesi”

Yorum Yap