Sponsorlar

Sponsorlar

Keith Hallagan Turuna Devam Ediyor

İSKOÇYA’dan çıktığı dünya turu kapsamında geldiği Mersin’de, 7 yıl önce ölen denizci babası Ian Hallagan’ın küllerini de bisikletiyle birlikte Çaldıran mobilya ustası 40 yaşındaki Keith Hallagan, yarım kalan turunu tamamlamak için yola çıktı.Mersin’e 24 Haziran’da gelen İskoç gezgin Keith Hallagan, tren garında bisiklet, pasaport, fotoğraf makinesi, kamera, GPS cihazı ve özel eşyalarının yanı sıra babasının küllerini de çaldırdı.
Parasız ortada kalan Hallagan’a Nobel Oteli sahip çıkarak konaklama ve yemek masraflarını üstlendi. Ardından da Marin Bikes Türkiye Temsilcisi Yasmin Sports Yönetim Kurulu Başkanı İzzet İllel, 600 Euro değerinde bisiklet, Mersin Valiliği ise bir laptop ve 500 TL’lik çek verdi.
Yarım kalan dünya turu için yeniden pedal basacağı için çok mutlu olduğunu belirten Hallagan, “Bisikletim çalındığı için turumu 6 hafta ertelemek zorunda kaldım. Mersin’den Kapadokya için yola çıkıyorum. 2 gün sonra Kapadokya’da olacağım. Daha sonra Ukrayna ve Azerbaycan’a gideceğim. Sonra Türkmenistan, Kırgızistan üzerinden Çin’de Tibet’e devam edeceğim. Turumun bu ayağında yaklaşık 8 ayda Tibet’e ulaşmayı düşünüyorum” dedi.
Ian Hallagan, Mersin’in kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek, “Babamın küllerinin burada kalması, burada gördüğüm konukseverlik Mersin’i benim evim yaptı. Fırsat buldukça Mersin’e geleceğim. Beni ücretsiz konaklatarak kendimi evimde gibi hissettiren otel yönetimine de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hallagan, yarım kalan dünya turu için pedal basmaya başlarken, kaldığı otelin çalışanları da arkasından su döktü.


Video

http://www.dailymotion.com/video/xa41cx

Yorum Yok “Keith Hallagan Turuna Devam Ediyor”

Yorum Yap