Sponsorlar

Sponsorlar

İzmirli Bisikletseverlerin Favori Mekanı

Her Perşembe düzenlediği ” Çim Konserleri “  ile klasik, jazz ve popüler müziğin sevilen sanatçılarını Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmirlilerle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu tarihi mekanda dünya sinemasından klasikleri sinemaseverlere sunacak.68′li yıllarda yaşanan Sinematek ruhunun yeniden yaratılacağı ” Yeniden Sinematek ” başlığı altındaki gösterimler, her Çarşamba saat 21.00′da başlayacak ve ücretsiz olacak. Filmler öncesi, o filme ilişkin bir de kısa sunum gerçekleştirilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ettirilen ve kültür alanında buluşma merkezi haline gelen tarihi Havagazı Fabrikası, dünya sinemasından klasikleri sinemaseverlerle buluşturacak.
” Yeniden Sinematek ” başlığı altındaki gösterimler, her çarşamba saat 21.00′de başlayacak ve ücretsiz olacak. Gösterim öncesi, o filme ilişkin bir de kısa sunum gerçekleşecek.

İlk gösterim, 19 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00′de ünlü İtalyan yönetmen Vittorio De Sica’nın filmi “Bisiklet Hırsızları” olacak.
SİNEMATEK NEDİR ?

Sinema filmlerinin sanat, eğitim ve genellikle kültür amaçları gözetilerek halka sunulması. Halka açık geniş bir sinema arşivi olarak da düşünülebilir. Bu sunum şeklinin, 1968′li yılların başından itibaren yaygınlaştığı biliniyor.

1 Yorum “İzmirli Bisikletseverlerin Favori Mekanı”

1 Yorum

  1. muhlis dilmaç diyor ki:

    Amacımız, gece de bisiklete binilebileceğini göstermektir. Çok keyif alıyoruz. Olabildiğince etkinliklere katılıyoruz. Binmeyenlere tavsiye ediyoruz. Hızla diğer illere de yayılıyoruz. Yarın akşamda konsere gidiyoruz. Bekliyoruz! neyi mi? Perşembe akşamı hep birlikte bisikletlerimize binmeyi.
    Sevgilerimle..
    Muhlis Dilmaç

Yorum Yap