Sponsorlar

Sponsorlar

Dünya Kupası’na Gitmek İçin Pedallara Asıldı

Peter Krakotzki’nin en büyük tutkusu bisiklet,yaşama onunla tutunuyor.Bisiklet üzerindeyken yürümektende öte adeta kanatlanıyor.Peter şimdi İstanbul yollarında pedal basıyor, 25.000 km’lik yola çıktı. Çünkü futbolun büyülü esintisini yerinde hissetmek Almanya milli takımını desteklemek için 2010 dünya kupasına Güney Afrika’ya gidiyor. Bu bisiklet seyahatinin temelinde benim üç büyük tutkum var bunlardan biri seyahat biri bisiklet üçüncüsü futbol.
Almanya da ingilizce ve beden eğitimi dersleri veren Peter bu tutkusunu gerçekleştimek için, işini ve eşini ülkesinde bırakmış.Tek kolu ile 25.000 km lik yola çıkmasını yadırgayan insanları şaşkınlıkla izlediğini söyleyen Peter, 20 yıl önceki Türkiye seyahatinide iyi hatırlıyor.Bundan 20 yıl önce İstanbul sokaklarında bir kaç engelli görürken , artık dışarda çok sayıda engelli görmek onlara karşı bakış açısınında değiştiğini gösteriyor.
Tutkuların peşinden koşmak isteyen herkesi için cesaret örneği sergileyen Peter’in,Türkiye’deki engellilerede mesajı var.Sakın kendilerini bırakmasınlar,hayat devam ediyor. Pozitif düşünmelerini ve bardağın hep dolu tarafını görmeye çalışmalarını söylemek isterim. 10 Mayıs 2009′da Almanya’dan yola çıkan bisikletçi Türkiye turunu dört haftada tamamlayacak.
Rotasına Kıbrıs, Lübnan , İsrail , Mısır , Etiyopya ,  Kenya , Sudan gibi ülkeleri alan Peter,dünya kupası başlamadan yani 2010 Haziran’ında Güney Afrikaya ulaşmayı umuyor.


Video

http://www.dailymotion.com/video/xa3thb

Yorum Yok “Dünya Kupası’na Gitmek İçin Pedallara Asıldı”

Yorum Yap