Sponsorlar

Sponsorlar

Diana ve Adrian Yola Devam Ediyor

38 yaşındaki Diana Judith Pinkett ile 40 yaşındaki Adrian Smith, Hindistan üzerinden yaklaşık 5 bin kilometrelik yol katederek Türkiye’ye geldi. Avrupa’ya geçmek isteyen turistler, Ordu’nun Kadıncık Köyü’ne kadar pedal çevirdi.Kadıncık Köyü yakınlarında içinde 1′i çocuk, 3′ü kadın 5 kişinin bulunduğu traktör, Adrian Smith’in bisikletine çarptı.Yaralanan turist köylülere tepki gösterdi. Bunun üzerine köylüler, İngiliz turistlere odunlarla saldırdı.
İki turisti yaralayan köylüler daha sonra olay yerinden kaçtı. Yaralı turistler yoldan geçenler tarafından hastaneye kaldırıldı.Pinkett’in vücudunda darp izleri, Smith’in sağ elinde kırık, kafasında darp ve kesik izi tespit edildi. Olayla ilgili baba-oğul gözaltına alındı.2 İngiliz turist, Türkiye’de kaldıkları süre içinde misafirperverlik gördüklerini belirterek, söz konusu darp olayın fazla ciddiye alınmaması gerektiğini ifade ettiler.
Tercüman aracılığı ile açıklama yapan 2 İngiliz’den Diana Judith Pinkett, darp olayını “Türkiye’de yaşadıkları tek kötü olay” olarak gördüklerini bildirdi.Bisikletle çıktıkları dünya turu kapsamında bir süredir Türkiye’de bulunduklarını anlatan Pinkett, şunları söyledi: “Bisikletle dünya turuna çıktık. Ordu’ya geldiğimizde de köyde bizi traktörle sıkıştırdılar. Bu nedenle tatsız bu olay yaşandı. Ama Türkiye’de kaldığımız süre içinde insanlardan misafirperverlik gördük. Bize karşı hiç bir kötü davranışları olmadı. Bu olayı tek bir kötü olay olarak görüyoruz. Ciddiye almamamız gerekiyor.”
Saldırı da sağ kolunda çatlak, parmaklarında da eziklik olduğu bildirilen Adrian Smith de Türkiye’de çok güzel günler geçirdiklerini ifade ederek, “Ordu’da bu tatsız olayı yaşadık. Fazla ciddiye alınacak bir şey değil” diye konuştu.
Diana Judith Pinkett ile Adrian Smith’i ziyaret eden Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, geçmiş olsun dileklerini sunarak bir hafta misafir etmek istediğini iletti. Diana Judith Pinkett ile Adrian Smith ise olumlu yanıt vererek Ordu’da bir hafta kalabileceklerini söyledi. Ordu Turizm Müdürü Erkan Gülderen, “İngiliz turistler Diana Judith Pinkett ile Adrian Smith ile görüşerek geçmiş olsun dileklerimizi sundum. İyi niyet ifademiz olarakta onları 1 hafta misafir edebileceğimizi söyledim. Kabul ettiler. Misafirhanemize yerleştirdik. Tüm ihtiyaçları tarafımızca karşılanacak”dedi.
Bir-iki gün içine Ordu’dan ayrılmayı planladıklarını belirten bilgisayar programcısı Diana Judith Pinkett ve ülkesinde aşçı olarak çalışan Adrian Smith, yolculuklarını anlattı.Macerayı sevdikleri için böyle bir yolculuğa çıkmaya karar verdiklerini belirten iki İngiliz, Türkiye’de yaklaşık bir ay kaldıktan sonra Yunanistan’a geçmeyi planladıklarını bildirdiler.Adrian Smith, kolundaki sorun nedeniyle bisiklet kullanmakta zorlandığı için Ordu’dan otobüsle Sinop’a ulaşmayı, oradan da İstanbul’a gitmeyi istediklerini söyledi.”Yolculuğumuz yaklaşık 7 ay önce Hindistan’dan başladı. Hindistan’ın bütün batı kısmını uçaktan indiğimiz gün bisikletle geçmek zorunda kaldık. Birçok Hindistan şehrini geçtik. Hindistan’dan sonraki durağımız Pakistan oldu. Pakistan sınırına geldiğimizde onların geleneksel bir gösterilerine rastladık. Bu geleneksel gösteri, hem turistler hem de devlet büyükleri için yapılıyormuş. Bu çok hoşumuza gitti. Daha sonraki durağımız İran oldu. Burada da altı hafta kaldık ve birçok ünlü isim ile tanıştık.”
Daha sonra, Türkiye’ye giriş yaptıklarını anlatan Diana Judith Pinket, Türkiye’de de Erzurum, Kars ve Suşehri üzerinden Karadeniz sahile ulaştıklarını söyledi.Küçük problemler dışında Türkiye’de bir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Pinket, şunları kaydetti:
”Buradan sonra Sinop’a da uğramayı düşünüyoruz. Oradan da otobüsle İstanbul’a gideceğiz. Daha sonra Marmaris’te bir süre kaldıktan sonra Yunanistan’a geçeceğiz ve birkaç günde orada kalacağız. Yunanistan’dan feribotla İtalya, ardından da Fransa, İsviçre ve Belçika’ya geçeceğiz. Belçika’dan feribotla İngiltere’ye gideceğiz. Hayalimiz yolculuğumuzu Londra’nın Trafalgar meydanında sonlandırmak. Londra’da insanlar ellerinde şampanya ile bizi bekleyecekler ” dedi.


Video

http://www.dailymotion.com/video/xab49p

Yorum Yok “Diana ve Adrian Yola Devam Ediyor”

Yorum Yap