Sponsorlar

Sponsorlar

Konyalı Emekliler’den Anlamlı Etkinlik

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Emekliler Lokali üyesi 15 kişi, bisiklet turuna katılmadan önce sağlık muayenesi oldu. Büyükşehir Belediyesi Sağlık Şube Müdürlüğü’nde doktorlar tarafından kontrol edilerek çeşitli testlere tabi tutulan 55-70 yaş arasındaki üyeler, daha sonra bisiklet turunu başlatmak üzere Emekliler Lokali’ne geçtiler.Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin refakatinde Emekliler Lokali’nden hareket eden üyeler; Valilik-Mevlana Müzesi-İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi-Mevlana Kültür Merkezi güzergahını kullanarak Adalet Parkı’na kadar bisiklet turu gerçekleştirdiler.
Trafik kurallarına dikkat çekmek amacıyla yapılan tur sonunda emekliler bir açıklama yaparak, kendilerine destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Sporun yaşının olmadığını kaydeden emekliler, bisiklet kullanırken trafik kurallarına uymanın önemli olduğunun altını çizdiler. Bisiklet turunun ardından emeklilere çeşitli hediyelerin yanı sıra, trafik işaret ve işaretçilerinin gösterildiği broşürler dağıtıldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü, Emekliler Lokali üyelerine daha önce de cep telefonu kullanma kursu, bankamatik kullanma kursu, İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması gibi etkinlikler düzenlemişti.

Yorum Yok “Konyalı Emekliler’den Anlamlı Etkinlik”

Yorum Yap