Sponsorlar

Sponsorlar

Fahri Yılmaz Yine Yollarda

Geçtiğimiz yıl Çanakkale Deniz Zaferi ‘nin 94. yıldönümü sebebiyle şehitleri anmak için bisikletiyle Ankara’dan yola çıkan ve 10 günlük yolculuktan sonra Çanakkale’ye varan Fahri Yılmaz (65), bu kez, Ankara’dan bisikletiyle 2 günlük yolculuktan sonra Bilecik’in Bozüyük ilçesinde sanayideki arkadaşlarına ziyarete geldi.Bisikletiyle günde 150-160 kilometre yol yaparak, Bozüyük’e arkadaşlarını ziyarete gelen Ankaragücü Bisiklet Takımının lisanslı sporcusu Fahri Yılmaz, “Arada sırada ülkemizin güzel yerlerini bisikletimle ziyarete çıkıyorum ve bundan büyük keyif duyuyorum.” dedi.
Şu ana kadar bisikletiyle Türkiye’nin yaklaşık yüzde 60′ını dolaştığını söyleyen Yılmaz, “35 yıldan beri bisiklet kullanıyorum ve şimdiye kadar yaklaşık 135 bin kilometre yol yaptım. 65 yaşında olmama rağmen dinç ve sağlıklı olmamı, yapmış olduğum bu spora borçluyum. Hem ülkemi geziyor, ülkemin güzelliklerinden istifade ediyor hem de sporumu yapıyorum” şeklinde konuştu.Yılmaz, 18 Mart Şehitler Günü için Ankara’dan Çanakkale’ye bisikletiyle 650 kilometre yol yaparak ulaştığını belirterek, “Sponsor bulduğum takdirde yaklaşık 3 bin 500 kilometre olan kutsal topraklara gidebilirim. Şimdiye kadar Mekke ve Medine’ye bisikletle kimse gitmemiştir ama ben gitmeye hazırım. Son nefesime kadar da bu sporu yapacağım” diye konuştu.
Bozüyük’ün Kurtuluş yıldönümü olan 4 Eylül’de Bozüyüklü gençlere bisiklet sevgisini aşılamak için bisikletlerle Bozüyük turu atacaklarını söyleyen Yılmaz, genç sporculara spor yaparken şu tavsiyelerde bulundu: “Sporcular vücutlarına, yediklerine, içtiklerine, hava şartlarına göre giyinişlerine dikkat etmeli ve özellikle vücutlarının tuz, şeker ve sıvı ihtiyaçlarını kontrol altında tutmalıdırlar. Bisiklet kullanırken kaskınız, eldiveniniz, ayakkabı bağınız ve bisikletinizin bütün bakımları düzgün olmalı. Eğer uzun yola çıkılacak ise tek başına çıkmamalı ve yanına açlık, tuz, şeker ve su ihtiyacını karşılamak için salata, domates, tatlı meyve, tuz içeren kraker gibi hafif yiyecekler, açlık için pilav ve makarna gibi protein değeri yüksek yiyecekler alınmalıdır.Her fırsatta Türkiye turuna çıkan lisanslı sporcu Fahri Yılmaz, yarın sabah Ankara’ya doğru yola çıkacağını ve 2,5 günde arkadaşlarını ziyaret ederek Ankara’ya varmayı planladığını söyledi.

Incoming search terms:

1 Yorum “Fahri Yılmaz Yine Yollarda”

1 Yorum

  1. mert canturk diyor ki:

    Helal olsun sana yol dayanır

Yorum Yap