Sponsorlar

Sponsorlar

Belçikalı Bisikletçiler Oymapınar’da

Belçikalı pedal tutkunları yaz dönemi bisiklet antrenmanlarını Antalya’nın Manavgat ilçesi Oymapınar beldesinde yapıyor.Belçika Lokeren Bisiklet Kulübü üyesi 55 bisikletçi, günlük 60 kilometre mesafesi olan Titreyengöl ile Oymapınar arasında pedal çeviriyor. Bu yıl yaz dönemi antrenmanlarını güney Fransa ve Yunanistan yerine Türkiye’de yapmayı uygun gördüklerini belirten Lokeren Bisiklet Kulübü Başkanı Dr. Peter De Witte, bölgenin dağ bisikleti parkur alanını çok beğendiklerini ifade etti.
Avrupa ülkelerinde bisiklet sporunun yaygın olduğunu belirten Dr. Peter De Witte, başta Brüksel olmak üzere insanların çoğunun işlerine bisikletleriyle pedal çevirerek gidip geldiğini söyledi. Oymapınar ve Taşağıl Beşkonak Köprülü Kanyon bölgesinde kalan köylerin hepsinin dağ bisikleti yapımına elverişli olduğunu belirten Witte, konaklama tesislerinden uygun fiyat alırlarsa kış antrenmanlarını Türkiye’de yapmak istediklerini kaydetti.
Witte, “Belçikalı turistler bisiklet sporunda bu yıl tercihlerini Manavgat ve Alanya’dan yana yaptı. 10 Eylül tarihine kadar bin 500 bisiklet sporcusunu Oymapınar’a getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yorum Yok “Belçikalı Bisikletçiler Oymapınar’da”

Yorum Yap