Sponsorlar

Sponsorlar

3.Köprü Yerine Yaşam Platformu Eylemi

İstanbul Boğazı’nda yapılması planlanan üçüncü köprü, çevreye zarar vereceği gerekçesiyle çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerince Sarıyer’de protesto edildi.Orman Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ve  Üçüncü Köprü Yerine Yaşam Platformu”nun aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşu üyeleri, Çayırbaşı’nda toplandı.Barışa Pedal  adlı bisiklet grubu üyeleri de bisikletlerine astıkları bayraklarla protestoya destek verdi.Gruptakiler, Üçüncü köprü cinayettir, Üçüncü köprüyü yaptırmayalım  yazılı pankartlarla Çayırbaşı’ndan Sarıyer Meydanı’na yürüdü.
CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, burada yaptığı konuşmada, birinci köprünün adının “çevre yolu” olduğunu ve o çevre yolunun şimdi kentin merkezi haline geldiğini belirtti.İkinci köprünün adının ise “TEM” olduğunu, bu köprünün de kentin merkezi haline dönüştüğünü ifade eden Soysal, ikinci köprü nedeniyle yeni yapılaşmaların oluştuğunu kaydetti.
Üçüncü köprü yapıldığında o bölgede “talan olacağını” öne süren Soysal, “Üçüncü köprü, İstanbul’a ihanet köprüsüdür” dedi. Protesto, sanatçı İlkay Akkaya’nın verdiği konserin ardından sona erdi.

Yorum Yok “3.Köprü Yerine Yaşam Platformu Eylemi”

Yorum Yap