Sponsorlar

Sponsorlar

Kaş’ta Alternatif Turizm Bisiklet

Kaşlı turizmciler tarafından düzenlenen bisiklet turunda turistler otobüslerle 1550 metre yüksekliğindeki Kuruova Beli’ne götürülüyor ve bir süre çevre izlendikten sonra turistler Sütleğen köyünden bisikletlerle hareket ediyorlar. Toprak yolda, çam ve sedir ormanları içinde yolculuğa başlayan turistler, dört saat boyunca pedal çeviriyor ve yolculukları Uğrar köyünde sona eriyor. Turistlere burada, yer sofrasında yemek ikram ediliyor.

Tura katılan İngiliz Ivan Smart,  yaptığı açıklamada, Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve olağanüstü bir gün yaşadığını söyledi. Dağlar arasındaki manzara ve ağaçların görüntüsünün muhteşem olduğunu belirten Smart, ”Bu ağaçları ilk kez gördüm. Tablo gibi görüntüsü var. Turumuz, rotamız ve rehberimiz bir harikaydı, her şey çok güzeldi” dedi.

Turu düzenleyen Rehber Muharrem Arıcan da Toroslar’ın ortasında, çam ve sedir ormanları arasında alternatif turizme dayalı çalıştıklarını kaydetti. Günlük ve haftalık olmak üzere bisiklet, kanyon ve yürüyüş turları düzenlediklerini dile getiren Arıcan, bisiklet turunun 1550 metrede başladığını ve 230 metreye kadar inildiğini bildirdi.


Incoming search terms:

Yorum Yok “Kaş’ta Alternatif Turizm Bisiklet”

Yorum Yap