Sponsorlar

Sponsorlar

Bakırköy Bisiklet Turu

GEA Arama Kurtarma Ekoloji Grubu Bakırköy Şubesinin  2.sini düzenlediği Bakırköy Bisiklet Turu 21 Haziran Pazar günü 100 bisikletseverin katılımıyla tamamlandı.Yeni Yüksektepe Kültür Derneğinin, Birleşmiş Milletler’in, 2009 yılı Dünya Çevre Günü sloganı “Gezegenin Sana İhtiyacı Var: İklim Değişikliği ile Mücadele için Birleşin” çağrısına cevap vererek,Türkiye çapında pek çok şubesinde Dünya Çevre Günü etkinlikleri düzenlendi. GEA Bakırköy Şubesi  de, küresel ısınma ve çevre kirliliğine karşı bisiklet kullanmayı teşvik eden bu organizasyonla, Bakırköy’de mevcut trafik problemine de çözüm olabilecek bisiklet kullanımı için güzel bir örnek oldu.

Bisikletliler Derneği, Bakırköy Belediyesi ve Bakırköy Metin Bisiklet’in katkılarıyla hazırlanan etkinlikte Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda toplanan 100 bisikletli, saat 10:00 da hareket etti. Ataköy, Yeşilyurt, Yeşilköy sahilinden Florya’ya uzanan parkurda, bisikletleriyle mesajlarını ifade eden katılımcılar, tur sonunda GEA Bakırköy Şubesi’nde düzenlenen kokteyl ile biraz olsun serinlediler. Metin Bisiklet’in hazırladığı hediyeler, tur sonunda yapılan çekilişle katılımcılara hediye edildi.
Dünyamızın karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri olan iklim değişikliği ve küresel ısınma karşısında, hepimiz endişeleniyoruz ve dünya devletlerinin önlemler almasını bekliyoruz. Ancak hepimizin sorumluluğu olan bu görevde yapabileceklerimizin farkına varmaya çalışmalı ve harekete geçmeliyiz. Daha iyi bir dünyanın ancak daha iyi insanlarla mümkün olabileceği açıktır ve bu nedenle, daha dikkatli ve bilinçli insanlar olmalıyız. Eğer karbondioksit üreten araçlar yerine şehir içi ulaşımımızda bisikleti tercih edersek, ağaç dikmek için çalışırsak, toprağın nefes almasını engelleyen çöpleri elbirliğiyle temizlersek bu bilinci göstermiş ve vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş olacağız.

Bu bilinçle hareket ederek, bisiklet turuna katılan, destek veren herkesi tebrik ediyoruz.


Bakıköy Bisiklet Turu Videosu

http://www.dailymotion.com/video/x9ofkn

1 Yorum “Bakırköy Bisiklet Turu”

1 Yorum

  1. Meral Şahin diyor ki:

    Bu organizasyonda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.Çocuklarımla beraber yer aldım,çok anlamlı ve keyifli bir turdu.Katılan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim.

Yorum Yap