Sponsorlar

Sponsorlar

Aqua Spinning

Türkiye’de henüz çok yeni bir spor branşı olan Aqua Spinning’i ilk uygulayanlardan biri olan Oranium Sports eğitmenlerinden Nesimi Çınar yaptığı açıklamada, bu sporun normal spinninge oranla biraz daha zor bir branş olduğunu söyledi.Suyun uyguladığı basınç nedeniyle sporcunun pedal çevirirken daha fazla güç harcadığını anlatan Çınar, ”Zor olmasına rağmen çok da eğlenceli bir spor. Suda yapılması sıcak günler için büyük avantaj oluyor. Seanslarımız çok zevkli ve renkli geçiyor” dedi.
Özel bisikletlerin hafifliği ve iskeleti sayesinde havuzlara kolayca yerleştirilebildiğini ifade eden Çınar, ”Bu bisikletlerin farklı havuz seviyelerinde, kişiye özel kol ve bacak uzunluğuna uygun ayarlanabilir ergonomik bir yapısı vardır. Bu sebeple evlerde, küçük ya da derin havuzlarda da kullanımı çok kolay, yepyeni ve eğlenceli bir egzersiz” diye konuştu.
Aqua Spinning’in forma girmek için çok faydalı bir spor olduğuna dikkati çeken Çınar, şöyle devam etti: ”Bu spor yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, su direnci sayesinde kaslarınızın, özellikle bacak, kalça ve karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca selülit görünümünü azalttığı ve suyun masaj etkisiyle selülit oluşumunu engellediği için bayanlar bu spora çok ilgi gösteriyor.”
REHABİLİTASYON ETKİSİNE ŞAŞIRACAKSINIZ


Su bisikletlerinin rehabilitasyon amacıyla da kullanıldıklarını ifade eden Çınar, bel, diz, eklem problemlerinde suyun tedavi edici özelliğinin bilindiğini ve tedavi sürecinin bu egzersizle birleştirildiğinde şaşırtacak sonuçlar alındığını kaydetti.
Çınar, ilk olarak 1989 yılında ABD’de ortaya çıkan spinningin dünyada çok popüler olduğunu belirterek, ” 2006 yılından beri de havuzlarda yapılmaya başlandı. Türkiye’de ilk uygulayanlardan biriyiz. Sıcak yaz aylarında bunalmadan, eğlenerek spor yapmak isteyen herkezi Aqua Spinning yapmaya çağırıyorum” dedi.
Aqua Spinning’in bir seansı 35 ile 45 dakika arasında sürüyor. Yüksek tempolu seansın ardından esneme egzersizleri de yine suyun içinde ve bisikletin üzerinde yapılıyor.

Incoming search terms:

1 Yorum “Aqua Spinning”

1 Yorum

  1. Harun Soykan diyor ki:

    Bu sıcaklarda çokda iyi olur hem serinler insan hem fazlalıklarından kurtulur :)

Yorum Yap