Sponsorlar

Sponsorlar

ALTSO’dan Emin MÜFTÜOĞLU’na Teşekkür

ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, 45. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu’nun, 1 hafta süreyle her gün 2 saat Eurosport kanalından yayınlandığına dikkati çekerek, bu organizasyonun, Türkiye ve Alanya’nın tanıtımına çok önemli bir katkı sağladığını söyledi. Bu organizasyonun, federasyon ve Emin Müftüoğlu’nun başarısı olduğunu belirten Aydoğan, ”Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü, tanıtıma sağlanan katkı gerçekten büyük olmuştur” dedi.

Emin Müftüoğlu da turun, Eurosport gibi önemli bir televizyon kanalından 123 ülkede 24 dilde yayınlandığını söyledi. Turu, yaklaşık 8.5 milyon lira gibi bir bütçeyle yaptıklarını anlatan Müftüoğlu, buna karşılık yapılan reklamın parasal değerinin bunun kat kat üstünde olduğunu bildirdi. Avrupa’da bisiklet sporunun son derece yaygın ve etkili olduğunun altını çizen Müftüoğlu, bu nedenle bisiklet sporunun tanıtımda çok etkili olduğunu vurguladı.
Federasyon olarak son 5 yılda çok önemli işlere imza attıklarını ve birçok ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Müftüoğlu, ”Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu’nu 2.1 kategorisinde gerçekleştirerek önemli bir ilke imza attık. Ama hedeflerimiz bitmiyor. Önümüzdeki yıl HC denilen bir üst kategoride gerçekleştirmek istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız” dedi.
En büyük hedefinin, Türkiye’de bisiklet sporunu yaygınlaştırmak ve Türkiye’yi bisiklet sporunun kamp merkezi yapmak olduğunu da ifade eden Müftüoğlu, düzenlenen uluslararası organizasyonlara katılan yabancı kulüp ve sporcu sayısındaki artşın, bu konuda geldikleri aşamayı gösterdiğini kaydetti.
Diğer bisiklet federasyonlarıyla temas durumunda olduklarını ve Almanya ile anlaşma yaparak birçok konuda ortak çalışma yapmaya başladıklarını belirten Müftüoğlu, ”Bunu başardığımızda kış mevsiminde yaratılmak istenen alternatif turizmin önemli bir parçası bisiklet olabilir. Futbolda bunun örneğini gördük. Antalya’ya 15 yıl önce yılda 3-5 futbol takımı gelirken bu yıl kamp için gelen takım sayısı 2 bini geçti. Bisiklet sporunda da dünyada bunun örnekleri var. Burada da gerçekleştirmememiz için hiç bir neden yok” diye konuştu.
ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan, daha sonra Müftüoğlu’na plaketini verdi.


Yorum Yok “ALTSO’dan Emin MÜFTÜOĞLU’na Teşekkür”

Yorum Yap