Sponsorlar

Sponsorlar

1000 Metrede İp Üzerinde Başaşağı Bisiklete Binmek

Norveçli Eskil Ronningsbakkeni beş yaşından beri ip üzerinde denge gösterileri yapıyor. Daha önce beraber dünyayı dolaştığı sirk kumpanyalarında sergilediği gösterilerini geliştiren Ronningsbakken, Norveç fiyorklarındaki uçurumları tehlikeli gösterileri için mekan olarak kullanıyor.Ronningsbakken, 1000 metre yükseklikte uçurumlar arasına kurulan ip üzerinde, hiç bir güvenlik olmadan başaşağı bisiklet sürüyor ve uzun bir sopa üzerinde dengede duran sandalyede amuda kalkıyor.Norveç’in kırsal kesiminde dünyaya gelen Ronningsbakken’a, doğduğu yer ilham kaynağı vermiş. Profesyonel olarak 18 yaşından beri gösterilere çıkan Ronningsbakken, aradan geçen 11 yıl içinde becerilerini mükemmelleştirerek pek çok tehlikeli gösteriye imza attı.




2007 yılında Ronningsbakken, Norveç Ulusal prakı’ndaki bir buzulun 300 metre üzerinde, iki ucunda 60 cm’ye 35 cm. ebatlarında iki buz parçası asılı olan bir sopa yardımıyla tel üzerinde yürüdü.Ayn yıl bir sıcak hava balonunun altına yerleştirilen trapezde amuda kalkarak bir gösteri düzenledi.






AKROBAT DEĞİL DENGE SANATÇISIYIM


İnsanların kendisine akrobat demesini kabul etmeyen ve kendisini ‘denge sanatçısı’ olarak adlandıran Ronningsbakken, yaptığı işi şöyle tanımlıyor: “akrobatlar insanların filmlerde gördüğü, genellikle kendilerine bağlanan ipler ya da altlarında bulunan ağlarla güvenlik içinde gösteri yapan insanlardır.Benim yaptığım, nadir bulunan yeteneklerimle, bizi saran dünyada resim çizmek. Buradaki denge yaşam ve ölüm arasındaki dengedir.




Bugüne kadar, dünyanın farklı yerlerinde pek çok tehlikeli gösteri yapan Eskil Ronningsbakken’in yeni hedefi dubai’deki Burj el-Arap gökdeleninin zirvesinde bir gösteri hazırlamak.

Incoming search terms:

Yorum Yok “1000 Metrede İp Üzerinde Başaşağı Bisiklete Binmek”

Yorum Yap