Sponsorlar

Sponsorlar

Marin Bikes Türkiye MTB Yarış Takımı

Marin Bikes’ın Türkiye’de faaliyetlerini göstermeye başlamasından kısa bir süre sonra Marin Türkiye dağ bisikleti yarış takımını kurma kararı aldı. Amaç olarak, MTB bisiklet yarış organizasyonlarında yer alarak, başarılı sporculardan oluşan takım  ile spora gönül vermiş olan kitlerere örnek olmak ve onları spora teşvik etmek hedefini koyan Marin Bikes Türkiye, ülkemizdeki yeni organizasyonlara  renk katacağını şimdiden söylemek yanlış olmaz sanırım.


Aynı zamanda sponsorlu yarışçıların artması  ile Türk bisiklet sporunun gelişimine katkıda bulunup, yeni sporcuların yetişmesine olanak sağlayarak ülkemizin uluslararası bisiklet yarışlarında en iyi şekilde temsil edilmesi için de iyi bir şans.
Marin Bikes Türkiye kurucularının spora gönül veren bireylerden oluştuğu için marka temsilciliğimizi ve firma imajını başarılı bir yarış takımı kurarak geliştirmek doğal olarak gelişen bir süreç olmuştur. Marin Bikes Türkiye distribütörü Izzet Illel ve Marin Bikes Ankara bayisi SDS Bisiklet Ogün Çavuş’un katkıları ile gelişen Marin Türkiye takımı, Türkiye’nin önde gelen Elit yarışçılarından Yasin Yaman ve Türk milli takımı yarışçısı ve 23 yaş altı kategorisinde XC Türkiye dağ bisikleti şampiyonu olan Abdülkadir Kelleci’ye sponsor olunmasını takiben  Türkiye’nin dağ bisikleti branşında en iddialı takımlarından biri olarak kuruldu.
Takım olarak, gerek federasyon, gerekse diğer kuruluşların düzenleyeceği her bir yarışta çıtayı yükseltmek ve Türkiye’nin en başarılı MTB takımı haline gelmeyi ilke edinen Marin Bikes Türkiye,milli sporcumuz Abdülkadir Kelleci ise ulusal müsabakaların yanısıra dünyanın en prestijli uluslarası World Cup yarışlarında zorlu rakipleri ile Scandium kadrolu custom modifiye 2009 Marin Indian Fire Trail bisikleti ile yarışacaktır.
Türkiye’de uluslararası bisiklet tecrubesine sahip olan ve UCI puanına sahip ender yarışçılardan biri olan Kelleci, şu an dünyanın en iyi 200. sporcusu konumundadır. Her gelecek yarışta daha yukarıya tırmanmayı hedefleyen sporcunun en büyük hedefi ülkemizi 2012 Londra Olimpiyat oyunlarında ülkemizi temsil etmektir. Marin Türkiye olarak bu amacında Abdülkadir Kelleci’ye destek olmak mutluluk verici olsa gerek. Ülkemizde bisiklet branşının gelişmesinde önemli rol oynayacak Olimpiyat Oyunlarına katılım, büyük kitlelerin spora başlaması için çok önemli bir hedeftir.
Marin Bikes Türkiye MTB Team Sporcuları :


Abdülkadir Kelleci

Kategori: Elit/Türk Milli Takımı

MTB Başlama Tarihi: 2004

Dereceler: 2008 Türkiye U23 Şampiyonu – 2009 UCI Dünya sıralamasında 200.

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti


Yasin Yaman

Kategori: Elit

MTB Başlama Yılı: 2006

Dereceler: 17 Madalya

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti, Koşu


Ogün Çavuş

Kategori: Master

MTB Başlama Yılı: 2003

Dereceler:

Diğer Sporlar: Aletli Dalış, Su Altı Ragbisi, Dağcılık, Paraşüt, Yelken


Cem Anamurluoğlu

Kategori: Master

MTB Başlama Yılı: 2004

Dereceler: 7 Madalya, 2. Kademe Bisiklet Antrenörü

Diğer Sporlar: Yol Bisikleti, Koşu, Scuba


İzzet İllel

Kategori: Master

MTB Başlama Yılı: 2000

Dereceler: 4 Madalya

Diğer Sporlar: Windsurf, Kar Kayağı, Su Kayağı, Inline Skating


Ozan Bulunmaz


Kategori: Under 23

MTB Başlama Yılı:2007

Dereceler: 3 Madalya

Diğer Sporlar:


Melih Daltaban


Kategori: Genç Erkek

MTB Başlama Yılı: 2007

Dereceler:

Diğer Sporlar: Yüzme, Eskrim


Berkay Yavrucuk

Kategori: Under 23

MTB Başlama Yılı: 2007

Dereceler:

Diğer Sporlar:

Yorum Yok “Marin Bikes Türkiye MTB Yarış Takımı”

Yorum Yap