Sponsorlar

Sponsorlar

Leonardo DiCaprio ve Bisiklet

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio New York’ta Riverhouse’daki “Yeşil Ev”ine taşındığı günden beri bisiklete biniyor. Sanatçı son olarak arkadaşı Lukas Haas’la bisiklete binerken görüntülendi. Kendini çevre konusunda takıntılı olarak nitelendiren sanatçı bu özelliğini yaşam tarzına da yansıtıyor.


DiCaprio hemen hemen her röportajında çevre sorunlarına yer veriyor. Sanatçı çözüm olarak tek tek her bireyin bu konuda sorumluluk alması gerektiğini söyleyerek herkesi yaşam tarzlarında değişiklik yapmaya davet ediyor.
Hollywood’un sıradışı oyuncularından Leonardo DiCaprio, oyunculuktaki başarısını çevre çalışmalarına da aktarıyor. Gerçek bir çevreci olarak bilinen ünlü oyuncu, son olarak İsviçreli saat markası TAG Heuer’in yüzü oldu.


Ama bunu da çevre için yaptı, ABD deki Doğal Kaynakları Koruma Yönetim Kurulu üyesi olan DiCaprio, yaptığı üç yıllık anlaşmayla, bu işbirliğinden doğan telif haklarını çevre örgütlerine aktaracak.
Ünlü çocuk kanalı Nickelodeon çevre konusundaki duyarlılığıyla dikkatleri çeken 34 yaşındaki Leonardo DiCaprio`yı `Yeşil Elma` ödülüne layık gördü. Leonardo DiCaprio bugüne kadar çevre konusunda verdiği mesajlarla ve hayatında yaptığı değişiklerle dikkat çekiyordu.
DiCaprio bu ödülle artık çocukların örnek alacağı bir karakter haline geliyor. Ancak çevreciler bu konuya biraz kuşkucu yaklaşıyor ve DiCaprio`nun doğaya verdiği önemin birgün azalmasından endişe ediyorlar.

Yorum Yok “Leonardo DiCaprio ve Bisiklet”

Yorum Yap