Sponsorlar

Sponsorlar

Daryl Impey in Sağlık Durumu İyi

45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun final  etabında kolundan çekilerek kafasını bariyerlere vuran İngiliz sporcu Daryl Impey, “Beni kolumdan çeken sporcuya, yarışma kurulu ve hakem heyetinin gerekli cezayı vermesini istiyorum.” dedi.


Dün düzenlenen 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Antalya-Alanya etabında 3 üzücü kaza meydana gelmişti. İlk kaza bir köpeğin aniden yola fırlamasıyla yaşanmıştı. İkinci ve üçüncü kazalar ise yarışın bitiş çizgisini yaklaşık 300 metre kala yaşanmıştı. Kazada çok sayıda bisikletçi birbirine girmişti.
Varış noktasına yakın bir yerde rakip sporcu tarafından kolundan çekilerek düşürülen Barloworld Bianchi Kulübünden Daryl Impey, yolun kenarındaki bariyerlere kafasını vurarak yaralanmıştı. Sporcu, olay yerine gelen ambulansla Alanya Özel Can Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Alanya etabında yaralanan İngiliz sporcu Darly Impey’i hastanede ziyaret etti. Müftüoğlu, turun birincisi olan Darly’in sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alarak sporcuya geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yarışın son anlarında yaşanan üzücü kazadan duyduğu üzüntüyü dile getiren Müftüoğlu, kazaya neden olan sporcuya ceza verilip verilmeyeceğine UCI ve Dünya Bisiklet Birliği karar vereceğini ifade etti.
Tur komiserinin vereceği raporun çok önemli olduğunun altını çizen Müftüoğlu, rapor doğrultusunda Dünya Bisiklet Birliği’nin harekete geçeceğini sözlerine ekledi.
İngiliz sporcu Daryl Impey de kaza anında çok süratli olduğunu ve kendisinin kolundan çekilerek düşürüldüğünü fark etmediğini söyledi. Televizyonda izlediği görüntülerde kolundan çekildiğini görünce şok olduğunu anlatan Daryl, “Bu davranışı etik bulmuyorum. Yapılan hareket sportmenliğe sığmayacak bir davranıştır. Daha öncede böyle davranışta bulunan bir sporcunun spor hayatı sona ermişti. Yarışma kurulu ve hakem heyetinin beni kolumdan çeken sporcuya gerekli cezayı vereceğine inanıyorum. Ayrıca ceza verilmesini de izliyorum.” dedi.
TBF doktoru İsmail Yetkin de İngiliz sporcunun belinde ve köprücük kemiğinde ezilmeler olduğunu belirtti. Bacaklarında yaralanmalar da oluşan sporcunun hayati tehlikesinin olmadığını anlatan Yetkin, belinde çökme kırığı olduğu için sporcunun ayağa kalkmasının şu an için zor olduğunu kaydetti.

Incoming search terms:

Yorum Yok “Daryl Impey in Sağlık Durumu İyi”

Yorum Yap