Sponsorlar

Sponsorlar

Cumhurbaşkanlığı Turu Ardından

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Abdurrahman Açıkalın yaptığı açıklamada tur adına oluşturulan internet sitesini, bu ay içerisinde 1 milyon 700 bin kişinin ziyaret ederek 7 milyon 80 bin 490 tıklama gerçekleştirdiğini bildirdi.


Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu adına açılan, ”www.presidentialtourofturkey.com’ sitesine yapılan ziyaret ve tıklama sayısının, geçen yılın Nisan ayına göre yüzde 55 oranında arttığını ifade eden Açıkalın, bunun da tura gösterilen ilginin artışı açısından sevindirici olduğunu kaydetti.
Açıkalın, turun Alanya’daki bitiş noktasına 500 metre kala yaşanan kaza ve kazada düşen bisikletçi Daryl Impey’in yarışı tamamlayarak turun birincisi olmasının da sanal ortamda büyük ilgi gördüğüne dikkati çekti.
Alanya’da meydana gelen kazayla ilgili olarak internet ortamında 400 binin üzerinde görüntü paylaşımı yapıldığını belirten Açıkalın, bunun da rekor düzeyde bir paylaşım olduğunu vurguladı.


Amerika Birleşik Devletleri’nde açılan ”www.cylclingnews.com” adlı sitede de 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili olarak forum başlatıldığına değinen Açıkalın, sporseverlerin ve sporcuların da görüş bildirdiği sitede, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük bisiklet sporcusu olarak bilinen, 7 kez üst üste Fransa Bisiklet Turu’nu kazanan ABD’li efsane sporcu Lance Armstrong’un da, 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili görüşünün yayınlandığını açıkladı. Açıkalın, Armstrong’un, bitişe yakın bir noktada, Daryl Impey’i çekerek düşüren Hollandalı bisikletçi Theo Bos’a, çok ağır ceza verilmesi, hatta ömür boyu yarışmalardan men edilmesi gerektiği görüşünü dile getirdiğini belirtti.
Abdurrahman Açıkalın, turun bu yıl hem ekranlarda, hem gazetelerde hem de internet ortamında gördüğü ilginin, geçen yıla göre çok arttığını söyledi.


Eurosport’ta 123 ülkede yayınlanan turun, yerli ve yabancı televizyonlarda da hemen hemen her gün haber olarak da yer aldığını belirten Açıkalın, milyonlarca kişinin, artık bu turu düzenli olarak takip eder hale geldiğini dile getirdi. Açıkalın, hem ülke tanıtımı, hem bisiklet sporunu sevdirme ve yaygınlaştırma açısından çok önemli bir noktaya gelindiğini kaydetti.
Tur boyunca Eurosport televizyonundan yayınlanan yayınların, internet yayınlarıyla birlikte 246 milyon evden izlendiğinin ölçülebildiğini anlatan Açıkalın, bunun geçen yılki izlenme oranına göre yüzde 20′lik bir artışa denk geldiğini söyledi. Turun tamamının, önümüzdeki haftadan itibaren Eurosport 2′den tekrar yayınlanacağına da değinen Açıkalın, 46 ülkede ve 11 dilde yapılacak bu yayınların da 34 milyon evden izleneceğini, bunun da 100 milyonun üzerinde kişi tarafından seyredileceğini kaydetti.

Yorum Yok “Cumhurbaşkanlığı Turu Ardından”

Yorum Yap