Sponsorlar

Sponsorlar

45.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu / Kuşadası-Bodrum Etabı

45. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Kuşadası-Bodrum Etabı Atatürk Meydanın’dan Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlunun start bayrağını indirmesi ile başladı. 23 ülkeden 20 takımı temsilen 151 sporcu büyük mücadele için start aldı.


Kuşadası – Bodrum  arasındaki 166,1 km  etap da sporcular Genel Klasman ( Sarı Mayo), Etap, Sprint( yeşil mayo) ,Türkiye güzellikleri( mavi mayo) ve King of the Mountains ( Yokuş Kırmızı mayo)   kategorilerinde derece için kıyasıya mücadele etti.
127.6. km deki Sprint etabını 133 sırt numaralı Acqua Sapone- Caffe Mokambo takımından İtalyan Alessandro Fantini elde ederken, aynı sporcu 93.km de Bafa Gölü etrafındaki Türkiye Güzellikleri etabının da sahibi oldu.
Finise 48,6 km kala geçilen King Of the Mountain ( Yokuş ) etabının sahibi Xacobeo- Galicia İspanya Takımından Rus sporcu  8 numaralı Vladimir Isaychev oldu.
Kuşadası çıkıldıktan 10 km sonra beklenmeyen birşey oldu, Vladimir Isaychev 8 numara, Alessandro Fantini 133 numara ve Garcia Pintor 103 ani bir atakla yarışın liderliğini aldı. Milas’a gelinceye kadar bu 3’lü tempo artırarak ön grubu oluştururken aradaki farkı da 12 dakika kadar açtı.
Ancak 103 sırt numaralı Garcia Pintor Milas kavşağından sonra gruptan koptu.Öndeki ikili Bodrum’a 33km kaldığı sırada 2. grupla arasını 5 dakika 30 saniye açtı. Viladimir  İsaychev ve Alessadro Fantini Bodrum’a doğru artan bir tempoyla pedal basmaya başladı.
Bodruma 27 km kala rüzgar etkisini artırırken öndeki ikilinin temposunda düşme gözlenirken, arkadaki ana grupta müthiş bir hızla yaklaşmaya başladı. Fark 4 dakika 11 saniyeye indi. Güvercinlik geçilirken öndeki ikilinin arkadaki grupla farkı 4 dakikaya kadar inmişti.
Vladimir Isaychev ile  Alessandro Fantini’n performansı finişe 14 km kalın iyice düştü ve aradaki fark 1.29’a indi. Finişe 10 km kala öndeki ikili ile arkadaki grubun farkı 23 saniyeye kadar inmişti. Yani bu şu demekti grup kısa bir süre içinde yine tek parça olacaktı. 9 km kala bu kez önde yeni bir 3’lü grup oluştu, Marcus Foten, Carlo Scognamiglio ve Francesco Di Paolo kısa ataklarla ön grubu oluşturmaya çalıştılar.
Kuşadasından start alınırken, Genel Takım Klasmanında 10.12.39 saniye ile Wacobeo- Galicia takımı 1.ci sırada yer almıştı.  Bundan sonra yarış müthiş bir çekişmeye sahne oldu. 100’ü aşkın bisikletçi finişe doğru toplu halde pedal basmaya başladılar.
Gümbet kavşağı dönülürken 2 km kala 4 bisikletçi kaza yaptı ve grup büyük bir tehlike atlattı. Kısa sürede toparlanan bisikletçiler yine tek parça halinde finişe doğru inanılmaz bir kapışmanın içine girdiler. Yarışa metreler kala Andre Shulze atak yaparak 04:24:05 ile ve tekerlek farkıyla etabın 1.cisi oldu, 2.liği Giuseppe Palumba, 3.lüğü Darly İmpey kazandı.
Türk milli takımından Miraç Kal 35. Mustafa Sayar 36. olarak Kuşadası – Bodrum etabını tamamladılar, Yarışın 1,2 ve 3. süne madalya ve ödülleri Muğla Valisi Dr. Mehmet Altıparmak tarafından verildi.
45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun  166.9 km’lik Bodrum – Marmaris etabı yarın 12:50’de start alacak.


Genel Ferdi Klasmanında  1.ciliği CSF takımından Mauro Finetto , 2. yine aynı takımdan Mauro Abel Richeze 3. Galicia takımından David Dapena Garcia bulunuyor. Bodrum – Marmaris etabında sarı mayoyu birkez daha Finetto giyecek.1 Yorum “45.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu / Kuşadası-Bodrum Etabı”

1 Yorum

  1. Recep Avsar diyor ki:

    kuşadası startında bol bol fotograf cekildim takımlarla güzel organizasyon oldu gercekten.

Yorum Yap