Sponsorlar

Sponsorlar

2009 K.A.P Adana Yol Yarışları Tamamlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2009 yılı faaliyet programında yer alan KAP Adana Yol Yarışları tamamlandı.42 bisikletçinin mücadele ettiği 30+ Master Erkek kategorisinde 50 km. lik yol yarışında 1. liği İstanbuldan Hakan ŞENÖZ 1 saat 25 dakika 30 saniye derecesi ile elde ederken 2. yine istanbul’dan Bora Tirki  1 saat 25 dakika 48 saniye 3. Mutlu Erçevik 1 saat 26 dakika 16 saniyelik derecesi ile elde etti.


İkinci gün düzenlenen 25 kilometrelik Kriteryum yarışında ise 1. liği İstanbuldan Bora Tirki 41 dakika 43 saniyelik derecesi ile elde ederken 2. Kocaeli Brisaspor’dan Salih KORKMAZ 41 dakika 48 saniye aynı zaman ve tekerlek farkı ile Tekirdağ Belediyespor’dan Mutlu Erçevik de 3. lüğü elde etti.


Tekirdağ Belediyespor’dan Cenk Tufan 6. sırayı alırken, Julien Romeo Arama da 13. sırayı elde etti ve bu sonuçlar Tekirdağ Belediyespor takımını Takım Klasmanında da 1. sıraya taşıdı.




Sezon başından bu yana Alanya, Antalya, Fethiye ve Adana da düzenlenen 4 yarış sonunda oluşan Genel Bireysel Sıralamada Eskişehir den Zafer Yalın 248 Puanla ilk sırada yer alırken, Kocaeli Brisapor’dan Salih Korkmaz 247 puanla ikinci ve Tekirdağ Belediyespor’dan Mutlu Erçevik 210 puanla 3. sıraya yerleşti. Toplam 60 sporcunun mücadele ettiği bu kategoride Cenk Tufan 71 puanla 9. sırada Julien Romeo Arama ise 12 puanla 27. sırada yer alıyor.


Cumartesi günü yapılan yıldız erkekler 50 kilometre, bayanlar 50 kilometre ve masterler 50 kilometre yarışlarının sonucları şu şekilde oluştu,




Yıldız erkekler:
1. Uğur Tıraş (Kepez Belediyespor)
2. İlhan Çelik (Konya Medaş T. Meram)
3. Ahmet Örken (Konya Şeker Spor)


Büyük erkekler:
1. Alexandr Dymovsikh (Kocaeli Brisa Spor)
2. Nazım Bakırcı (Kocaeli Brisa Spor)
3. Mustafa Sayar (Kocaeli Brise B Takımı)


Genç erkekler:
1. Adil Kurkut (Kocaeli Brisa Spor)
2. Bekir Baki Akırşan (Konya İl Özel İdare)
3.İsmail Cem Togaç (Konya Selçuklu Belediyespor)




Pazar günü tüm kategorilerde yapılan kriteryum yarışlarının ardından ferdi klasmanda alınan sonuçlar şöyle :




Büyük Erkekler:
1. Alexandr Dymovsikh (Kocaeli Brisa Spor)
2. Nazım Bakırcı (Kocaeli Brisa Spor)
3. Mustafa Sayar (Kocaeli Brise B Takımı)


Büyük Bayanlar:
1. Tuba Karaaslan (Kocaeli Brisa Spor)
2. Esra Kürkçü (Kocaeli Brisa Spor)
3. Merve Tayfun (Kocaeli Brisa Spor)


Genç Erkekler:
1. Adil Kurkut (Kocaeli Brisa Spor)
2. Bekir Baki Akırşan (Konya İl Özel İdare)
3.İsmail Cem Togaç (Konya Selçuklu Belediyespor)


Genç Bayanlar:
1. Duygu Çolak (Balıkesir Gençlik Spor)
2. Seda Öztürk (Balıkesir Gençlik Spor)
3. Merve Demircioğlu (Sakarya Telekomspor)


Yıldız Erkeklek:
1. Uğur Tıraş (Kepez Belediyespor)
2. İlhan Çelik (Konya Medaş T. Meram)
3. Ahmet Örken (Konya Şeker Spor


Master Erkekler -A-
1. Hakan Şenöz (Ferdi)
2. Bora Tirki (Ferdi)
3. Mutlu Erçevik (Tekirdağ Belediyespor)


Master Erkekler -B-
1. Klaus Dıeter Jesse (Kocaeli Brisa Spor)
2. Ahmet Hidayet Akyürek (Ferdi)
3. Nurettin Kirpiksiz (Konya Bisiklet Spor Kulübü)




Incoming search terms:

Yorum Yok “2009 K.A.P Adana Yol Yarışları Tamamlandı”

Yorum Yap